DO GÓRY
#reklama

Kosmiczna muzyka


     
    Udostępnij

Filharmonia Sudecka zaprasza melomanów na koncert!

Kolejny koncert 40. sezonu artystycznego odbędzie się 2 marca o godzinie 19.00 w sali audytoryjnej PWSZ im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, przy ulicy Zamkowej 4. Na program koncertu złożą się monumentalna suita Planety Op. 23 Gustava Holsta oraz finezyjna "Fantazja dla szlachcica" Joaquino Rodrigo.

Z programu:
Oba dzieła otoczone legendą stanowią dla współczesnego słuchacza swoisty niezbędnik kulturalny. Holst i jego rozwinięcie przypisywanych planetom cech charakterologicznych człowieka jest fascynującą podróżą wgłąb samego siebie. I chociaż dzisiejsze widzenie planet jest odmienne od tego, którym posługiwał się kompozytor tworząc swoje dzieło to obecność jego dzieła w literaturze muzycznej jest nie do przecenienia. Świadczy o tym wymownie kariera muzyki filmowej Johna Williamsa do sagi "Star Wars".
Rodrigo utożsamiany z koncertem na gitarę solo i orkiestrę, "Concerto de Aranjuez" rzadko dopuszczany jest do głosu z innymi swoimi utworami. Z pewnością obecność znakomitej solistki koncertu - Wiktorii Szubelak, gitara - da Państwu okazję do pełnego przeżycia także "Fantazji dla szlachcica", utworu uznawanego za drugi koncert gitarowy tego kompozytora.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej poprowadzi Bartosz Żurakowski.
wsp. materiały prasowe

Czytaj również

#reklama
TBS komentuje wyrok
Otrzymaliśmy komentarz w sprawie wyroku dotyczącego mostu w Kamiennej Górze.
#AKTUALNOŚCI
2
Statyści zatrzymali Cystersów (galeria)
Dzisiaj, 28 lutego o godzinie 21:00 zakończył się zaległy mecz derbowy Jeleniogórskiej Ligi Amatorów w siatkówce pomiędzy Statystami Kamienna Góra (na zdjęciu) i Cystersami Krzeszów. Gospodarze wygrali 3:1.
#SPORT
0
Historyczna wizyta
W marcu Kamienną Górę odwiedzi prezydent RP. To historyczne odwiedziny głowy państwa.
#AKTUALNOŚCI
15
Międzynarodowy patrol
Tym razem policjanci z Czech i Polski pilnowali porządku po naszej stronie granicy.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama