DO GÓRY
#reklama

Koncert sygnalistów myśliwskich


     
    Udostępnij

W kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze w sobotę 6 stycznia wystąpił Sudecki Chór Rogów Myśliwskich. Tworzą go połączone zespoły Odgłosy Kniei z Okręgu Wałbrzyskiego PZŁ oraz Durlakowe Rogi KŁ Leśnik w Jarkowicach z Okręgu Jeleniogórskiego.

Po mszy świętej z oprawą muzyczną prowadzoną przez myśliwych odbył się koncert. Kolędy przy dźwięku myśliwskich rogów śpiewał łowczy Andrzej Kuncewicz. Oprócz „tradycyjnych” polskich pieśni bożonarodzeniowych, muzycy wykonali także dwie autorskie kolędy myśliwskie: „Pośród lasów” i jako prapremierę „Od Sudetów po Bieszczady”. Ich słowa napisał założyciel zespołu Durlakowe Rogi myśliwy Władysław Durlak, a muzykę założyciel zespołu Odgłosy Kniei Bogusław Rup, który jest kierownikiem chóru i ojcem jego wszystkich sukcesów muzycznych.
Od czasu powstania w 1998 roku zespoły dały kilkadziesiąt występów, propagując polską muzykę myśliwską. Odwiedziły wiele miejsc w całej Polsce oraz w Austrii. Ponadto zespoły uświetniają uroczystości, jubileusze i biesiady łowieckie (np. Hubertusy), a także śluby i pogrzeby myśliwych.
O wysokim poziomie zespołu świadczą liczne sukcesy i nagrody zdobywane podczas konkursów i przeglądów muzyki myśliwskiej. W 2013 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich PZŁ odznaczyła Odgłosy Kniei i Durlakowe Rogi Medalem Świętego Huberta. Jest to najwyższe odznaczenie łowieckie przyznawane za kultywowanie etyki, tradycji i zwyczajów łowieckich oraz propagowanie kultury łowieckiej. Tym działaniem objęta jest też młodzież, która także osiąga sukcesy na konkursach i przeglądach sygnalistów myśliwskich.
Op. Red/ Tekst i zdjęcie: Brygida Gucwa

Czytaj również

#reklama
Zimowe Rudawy
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na 45. Rajd Zimowy. To cykl wypraw na 4 trasach. Pierwsza wycieczka odbędzie się w sobotę 20 stycznia.
#RÓŻNE
0
Bez prądu (10 stycznia)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Nasz w „Koronie królów”
Bohaterem 4. odcinka „Korony Królów” był m.in. Bolko II, książę świdnicki pochowany w Mauzoleum Piastów w Krzeszowie.
#AKTUALNOŚCI
0
Jaskinie i skałki (galeria)
Sudeckie Towarzystwo Przyrodnicze zaprosiło w sobotę 6 stycznia na wyprawę na pogranicze powiatu kamiennogórskiego i wałbrzyskiego. Uczestnicy z regionu i odleglejszych zakątków województwa mieli okazję zobaczyć wiele ciekawostek przyrodniczych i historycznych naszych malowniczych okolic.
#AKTUALNOŚCI
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama