DO GÓRY
#reklama

Koncert inauguracyjny


     
    Udostępnij

Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu zaprasza na koncert otwierający 40. sezon artystyczny.

Siedziba Filharmonii - sala koncertowa - jest modernizowana. W nadchodzącym sezonie Filharmoników Sudeckich usłyszeć będzie można w salach Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju, w auli PWSZ czy Ewangelickim Kościele Zbawiciela. Pierwszy z koncertów nowego sezonu odbędzie się 15 września, o godzinie 19.00 właśnie w Kościele Zbawiciela, przy placu Kościelnym 4 w Wałbrzychu. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego, solistką koncertu będzie wiolonczelistka Karolina Jaroszewska. W jej wykonaniu usłyszymy Antonina Dvoraka Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104. W dalszej części koncertu zabrzmi Rapsodia na orkiestrę "Espana" Emmanuela Chabrier'a oraz suity orkiestrowe Pierwsza i Druga z opery "Carmen" Georgesa Bizeta.
Wsp.

Czytaj również

#reklama
Targ do zamknięcia?
Do końca przyszłego roku kamiennogórski targ ma zmienić się nie do poznania. W piątek 8 września przyszła do ratusza wiadomość, że miastu udało się zdobyć środki na dofinansowanie jego gruntownej przebudowy. Nie wiadomo na razie ani kiedy remont się rozpocznie, ani gdzie w tym czasie będą mogli pracować handlarze z bazaru. Rzecznik ratusza mówi, że trwają poszukiwania nowej lokalizacji. Konkretów brak. – To budzi mój niepokój – przyznaje Krzysztof Dranka, kupiec z Kamiennej Góry. – Każdy dzień postoju oznacza dla mnie i innych straty.
#AKTUALNOŚCI
3
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0
Repertuar teatralny - wrzesień 2017 r.
Bieżące repertuary scen w regionie.
#KULTURA
0
Zadecydowała jedna bramka
Rezerwy kamiennogórskiej Olimpii uległy 0:1 (0:1) w niedzielę w spotkaniu wyjazdowym ekipie Pogoni Wleń. Decydującą bramkę na wagę trzech „oczek” dla gospodarzy zdobył Pilny.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama