DO GÓRY
#reklama

Kokaina i Sienkiewicz


     
    Udostępnij

Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza!

KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH
tekst Żelisław Żelisławski
reżyseria Szymon Kaczmarek
scenografia i kostiumy Kaja Migdałek
Obsada: Karolina Krawiec, Irena Sierakowska, Michał Kosela, Rafał Kosowski,
Zbigniew Antoniewicz [TBK], Marcin Trzęsowski [TBK], Michał Wierzbicki [TBK]

Z programu:
„Kokaina i sprawiedliwość dla wszystkich” to opowieść o narkobiznesie, uczciwym handlu, kapitalistycznym śnie i globalnej odpowiedzialności każdego z nas.
Na deskach „Szaniawskiego” sensacyjny spektakl o wolnym rynku, globalnej gospodarce i paradoksach, które pozwalają nam utrzymać czyste sumienie i dobre samopoczucie, a przestępcom zarabiać miliony.
Zapraszamy na fascynującą i niepokojącą podróż kokainowym szlakiem. Od uprawy i techniki produkcji na zboczach Andów, poprzez zagmatwane, transoceaniczne drogi dystrybucji, aż do wyniszczającej wojny pomiędzy kartelami, policją i wojskiem, która rozpoczęła się za biurkiem w Białym Domu, a pochłania dziesiątki tysięcy cywilnych ofiar rocznie.

Spektakl jest koprodukcją z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

8 marca / BILET DLA KOBIET w cenie 18 złotych! Zapraszamy Panie do Teatru!
8 marca 2018 / godz. 19.00 / Scena Kameralna
9 marca 2018 / godz. 19.00 / Scena Kameralna„SIENKIEWICZ SUPERSTAR (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)”
NOWOŚĆ W REPERTUARZE
tekst, dramaturgia: Jan Czapliński
reżyseria: Aneta Groszyńska
scenografia: Tomasz Walesiak
muzyka: Jerzy Rogiewicz
ruch sceniczny: Mikołaj Karczewski
obsada: Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski

Z programu:
„SIENKIEWICZ SUPERSTAR (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)” w reżyserii Anety Groszyńskiej do tekstu Jana Czaplińskiego – duetu realizatorów, którzy dali się już poznać m.in. jako autorzy nagradzanej na wielu festiwalach „ZAPOLSKIEJ SUPERSTAR (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)”, w sobotę i niedzielę w pokazach popremierowych!

Twórcy w teatralnym sequelu postanowili się przyjrzeć Henrykowi Sienkiewiczowi – „pisarzowi, który dał nam historię”. „Sienkiewicz Superstar…” to wgląd w biografię najsłynniejszego i zdecydowanie najbardziej popularnego polskiego pisarza. To wycieczka na przełom XIX i XX wieku, której zadaniem jest przyjrzenie się źródłom naszej dzisiejszej sytuacji. To zarazem wycieczka w Polskę AD 2018, świętującą właśnie stulecie niepodległości.
W jakiej formie będziemy obchodzić to święto? W jakim rytmie machać flagą? Jakie historie opowiemy sobie przy tej okazji? I czy Sienkiewicz ma z tym ciągle coś wspólnego? Po pomniku dla Zapolskiej, lustracja Sienkiewicza i jego mitologii, ideologii i osobliwego wpływu na XXI-wieczne umysły. Dlaczego Sienkiewicza nienawidziła większość kolegów pisarzy? Za co wielbią go tłumy? I – czy rzeczywiście tłumy go czytają…

10 marca 2018 / godz. 18.00 / Duża Scena
11 marca 2018 / godz. 18.00 / Duża Scena

-------------------------------
REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/
wsp. materiały prasowe teatru

Czytaj również

#reklama
Młodzi recytatorzy
We wtorek 6 marca w kamiennogórskim ratuszu odbyły się eliminacje powiatowe Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” i Dolnośląskiego Konkursy Recytatorskiego.
#KULTURA
0
Brak rozkładów
Koleje Dolnośląskie opublikowały tzw. przyszłe rozkłady jazdy. Obowiązują one do 9 czerwca. Problem w tym, że dotyczą wszystkich połączeń, oprócz sezonowych do Czech.
#AKTUALNOŚCI
0
Zamiast niedzieli - Nibylandia
W najbliższą niedzielę, 11 marca o godzinie 12:30 na scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu zobaczymy spektakl w reżyserii Karoliny Maciejaszek pt. „Piotruś Pan” na podstawie znanej powieści J. M. Barrie`go.
#KULTURA
0
Policjanci przy rogatkach
Mundurowi z kamiennogórskiej komendy razem z sokistami prowadzili akcję przy przejazdach kolejowych.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama