DO GÓRY
#reklama

Jarmarków i kiermaszów moc


     
    Udostępnij

W ten magiczny przedświąteczny czas.

Okres adwentu to kilka tygodni pełnych barwnych i ciekawych imprez. Dominują wydarzenia związane ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Szczególnie popularne są świąteczne jarmarki. Największy w województwie wystartował na wrocławskim rynku. Potrwa do końca grudnia. Inne, mniejsze imprezy, również będą kusiły miejscowych oraz turystów.

Wrocławski jarmark bożonarodzeniowy po raz kolejny już od końca listopada wprowadza w nastrój. Centrum miasta z rynkiem, placem Solnym czy ul. Świdnicką wypełniły stragany oraz chatki z gastronomią czy też inne atrakcje. Oprócz codziennego kiermaszu zaplanowane są też rozmaite koncerty czy animacje. Ich terminarz można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.jarmarkbozonarodzeniowy.com.
Nie tylko we Wrocławiu można poczuć magię świąt. W grudniu na bożonarodzeniowe spotkania z rękodziełem i smakołykami zapraszają też inne miasta. W Świdnicy jarmark obędzie się między 14 a 21 grudnia. W tym kupieckim mieście stragany wypełnią rynek. Również będzie wiele atrakcji towarzyszących. Więcej informacji na stronie www.swidnickakoleda.pl.
Także Wałbrzych zorganizuje weekendowy przedsmak Bożego Narodzenia. Kolorowy kiermasz odbędzie się na rynku od 7 do 9 grudnia. Położone obok uzdrowisko Szczawno-Zdrój zaprosi mieszkańców, turystów i kuracjuszy na jarmark tydzień później. Tam wystawcy zaprezentują swoje produkty w Hali Spacerowej. Odbędą się też prezentacje artystyczne.
Z kolei w Bolkowie tradycją są jednodniowe ludowe spotkania świąteczne. 15 grudnia w domu kultury zaplanowana jest IX edycja Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Będą stoiska oraz konkursy i występy lokalnych zespołów. Tego samego dnia odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Będą przysmaki i koncerty.
Niezawodnie na adwentowe kiermasze zaprasza też Pałac Łomnica. W folwarku tego zabytku wiele się dzieje. Niedawno opisywaliśmy kiermasz pierników. Z kolei dwa grudniowe weekendy (1-2, 8-9) będzie można skorzystać z oferty adwentowej.
Red. / foto RTI

Czytaj również

#reklama
Nieświęty malarz świętych
O czeskim Rubensie, który zostawił w Krzeszowie ostatnie wielkie dzieło.
#RÓŻNE
0
Z Gorc do Sobieszowa
Kamiennogórska malarka Bernadeta Nowak zaprasza na wystawę swoich obrazów. W Młodzieżowym Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie w Jeleniej Górze zaprezentuje cykl obrazów poświęconych gwiazdom muzyki.
#KULTURA
0
W czyje ręce dworzec?
Jakie losy czekają kamiennogórski budynek dworca kolejowego? Nowy burmistrz Kamiennej Góry mówi wprost – interesuje nas przejęcie tego obiektu albo za złotówkę, albo wykupienie już po remoncie.
#AKTUALNOŚCI
5
Kamienna Góra stroi się na święta
Na rynku będzie można poczuć bożonarodzeniowy klimat.
#AKTUALNOŚCI
3

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama