DO GÓRY
#reklama

Gombrowicz na scenie


     
    Udostępnij

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na spektakle.

„Iwona, Księżniczka Burgunda”
tekst: Witold Gombrowicz
reżyseria: Grzegorz Jaremko
dramaturgia: Tomasz Jękot
scenografia i kostiumy: Rafał Domagała
konsultacja scenograficzna: Barbara Hanicka
światło: Wojciech Puś
muzyka: Kamil Tuszyński
choreografia: Bożena Wydrowska
obsada: Sara Celler-Jezierska, Włodzimierz Dyła (gościnnie), Rozalia Mierzicka, Jakub Sasak (gościnnie), Dariusz Skowroński, Irena Sierakowska, Joanna Łaganowska, Karolina Gibki (gościnnie), Bożena Wydrowska (gościnnie), Czesław Skwarek

Trzy debiuty: reżyserski, aktorski i scenograficzny!

„Iwona, księżniczka Burgunda” to już klasyka. Jeden z najsłynniejszych tekstów Witolda Gombrowicza. To historia królewskiego dworu, którego pozorny ład zakłóca pojawienie się kogoś z zewnątrz. Reżyserzy sięgają zazwyczaj po ten dramat, by sprawdzić, kto dzisiaj nie pasuje do współczesnego świata.
Iwonę grały już: Magdalena Cielecka, Daria Trafankowska czy Barbara Kraftówna. W wałbrzyskim Dramatycznym – z tą arcytrudną rolą, bo wymagającą zbudowania postaci bez użycia słów – zmierzyła się Sara Celler-Jezierska.
Debiutujący reżyser – Grzegorz Jaremko – zrobił zaś spektakl o współczesnej Iwonie – o tych, którzy odstają i o tych, o których marzymy, żeby ich nie było. Dziś Iwona jest manifestem o samostanowieniu, pytaniem o demokrację, o wolność, o bierne formy protestu. „Iwona, księżniczka Burgunda” to spektakl o wielkiej potrzebie empatii i poszukiwaniu tożsamości.
Na scenie, oprócz wałbrzyskiego zespołu aktorskiego, m.in. Bożena Wydrowska – utytułowana tancerka stylu vogue i debiutujący rolą Filipa Jakub Sasak.
Spektakl bierze udział w III edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

12 stycznia 2018/ godz. 19.00 / Duża Scena
13 stycznia 2018 / godz. 19.00 / Duża Scena
14 stycznia 2018 / godz. 18.00 / Duża Scena

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/
wsp. materiały prasowe teatru

Czytaj również

#reklama
Pech Książa
Jak to się dzieje, że trzeci co do wielkości zamek w Polsce i jeden z najsłynniejszych europejskich jest mylony nawet przez polskie organizacje i magazyny turystyczne? Niedawno twierdzę nad Pełcznicą reklamował Łańcut, teraz... zamek z Niemiec.
#KULTURA
1
Nowości przy dworcu
Po ławkach na kamiennogórskim dworcu kolejowym pojawiły się kolejne elementy infrastruktury dla podróżnych.
#RÓŻNE
2
Uciekał po kolizji
Wczoraj (7 stycznia) w Boguszowie-Gorcach doszło do stłuczki. Mitsubishi na kamiennogórskich tablicach rejestracyjnych uderzył w chevroleta należącego do mieszkańca Czarnego Boru. Po zdarzeniu kamiennogórzanin nie zatrzymał się i odjechał. W pościg za nim ruszyli poszkodowany czarnoborzanin, a także policja.
#AKTUALNOŚCI
2
Piernikowy zamek (galeria)
Nasi lokalni producenci i twórcy pokazali się na III Spotkaniu Piernikarskim w Pałacu Kamieniec pod Kłodzkiem. Impreza zgromadziła w niedzielę 7 stycznia osoby zainteresowane wiekową tradycją piernikarstwa. W konkursie na najładniejszy domek z piernika 2. miejsce zajęła mieszkanka powiatu kamiennogórskiego.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama