DO GÓRY

Goethe i czytanie


     
    Udostępnij

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza!

„INSTYTUT GOETHEGO”
Specjalne pokazy przedpremierowe!
Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza w dniach 9-11 listopada na specjalne pokazy przedpremierowe spektaklu „INSTYTUT GOETHEGO” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego.

Spektakl jest realizowany w ramach projektu „OGIEŃ W GŁOWIE 3.” Polsko-Niemieckie Spotkania z Teatrem dla Młodzieży. Jego Premiera odbędzie się 19 listopada, o godz. 11.00 na zakończenie OGNIA W GŁOWIE.
Opracowanie tekstu, reżyseria, choreografia: Cezary Tomaszewski
Opracowanie tekstu, dramaturgia: Daria Kubisiak
Scenografia: BRACIA (Maciej Chorąży + Agnieszka Klepacka)
Muzyka na żywo, opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne: Weronika Krówka
Reżyseria świateł: Jędrzej Jęcikowski
Charakteryzacja: Kacper Rączkowski
Obsada: Sara Celler-Jezierska, Weronika Krówka [g], Rafał Kosowski, Dariusz Maj [g],
Filip Perkowski, Dariusz Skowroński i Piotr Tokarz

z programu:
Siedem osób zostaje zaproszonych na publiczne czytanie CIERPIEŃ MŁODEGO WERTERA do Instytutu Goethego mającego swoją siedzibę na Zamku Książ w mieście Waldenburg.
Gdy w tajemniczy sposób ginie jeden z nich, uczestnicy projektu zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną. Niespodziewane wydarzenia i mordercze listy tajemniczego Wertera budzą w nich lęk i ciekawość zarazem. Siedmiu bohaterów postanawia sprostać postawionym im zadaniom i dowiedzieć się, kto lub co jest powodem zabójczych sytuacji.
Lektura listów Wertera do przyjaciela budzi w nich skrajne emocje
od współczucia do współodczuwania. Wraz z Werterem przechodzą emocjonalną drogę egzystencjalnych lęków, smutku, melancholii, romantycznej miłości, obłędu i samobójczych śmierci, którym nierzadko towarzyszy muzyka.

SPECJALNE POKAZY PRZEDPREMIEROWE:
9 LISTOPADA / GODZ. 19.00 / DUŻA SCENA
10 LISTOPADA / GODZ. 19.00 / DUŻA SCENA
11 LISTOPADA / GODZ. 18.00 / DUŻA SCENA
PREMIERA / 19 LISTOPADA 2018 / GODZ. 11:00 / DUŻA SCENA

Uroczyste zakończenie Z OGNIEM W GŁOWIE 3. POLSKO-NIEMIECKICH SPOTKAŃ Z TEATREM DLA MŁODZIEŻY – 19. DNI DRAMATURGII
* Z OGNIEM W GŁOWIE 3. jest współfinansowane przez  Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
Partner projektu: Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland (Frankfurt am Main); Partner Teatru: Goethe-Institut
11 LISTOPADA – CZYTAMY W SZANIAWSKIM!


CZYTANIE: SiostRANKI
Marta Dzienkiewicz
„PIONIERZY. POCZET NIEWIARYGODNIE PRACOWITYCH POLAKÓW”
Do „Szaniawskiego” wracają  SiostRANKI – cykl czytań performatywnych dedykowanych dzieciom i młodzieży. W ramach projektu CZYTAMY NA GŁOS. NAJLEPSZA LITERATURA W SZANIAWSKIM czytamy książki Wydawnictwa Dwie Siostry.
W pierwszej odsłonie – 11 listopada, o godz. 16.00 – czytamy „PIONIERÓW. POCZET NIEWIARYGODNIE PRACOWITYCH POLAKÓW” Marty Dzienkiewicz. Specjalnie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentujemy polskie pionierki i pionierów, przybliżymy bardziej i mniej znanych rodaków, którzy sławią Polskę na arenie międzynarodowej.
Czytanie połączone jest z warsztatem dla młodych widzów.
Reżyseria: Judyta Berłowska. Obsada: Karolina Krawiec, Mateusz Flis
 11 LISTOPADA 2018 / NIEDZIELA / GODZ. 16:00 / FOYER
*Projekt CZYTAMY NA GŁOS. NAJLEPSZA LITERATURA W SZANIAWSKIM dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – priorytet: Promocja Czytelnictwa realizowany przez Instytut Książki. Dofinansowanie ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
„CZYTANIE PANI IRENY SIERAKOWSKIEJ”

W drugiej odsłonie – 11 listopada, o godz. 17.00 – zapraszamy na unikatowe czytanie pamiętników Pani IRENY SIERAKOWSKIEJ, świadka Historii i uczestniczki Powstania Warszawskiego.
W czasie trwania warsztatu dla młodszych widzów zapraszamy dorosłych na wyjątkowe spotkanie – odczytanie zostaną fragmenty prywatnych wspomnień m.in. z Powstania Warszawskiego. Postaramy się przybliżyć widzowi intymne momenty z życia, które wydarzą się na tle wielkiej i trudnej Historii. Fragmenty zostały wybrane, opracowane i odczytane przez Irenę Sierakowską, bliską krewną Pani Sierakowskiej.

Reżyseria: Sebastian Majewski
Fragmenty opracowała i występuje: Irena Sierakowska

11 LISTOPADA 2018 / NIEDZIELA / GODZ. 17:00 / SCENA NA GÓRZE


--------------
REZERWACJA BILETÓW: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/ Więcej informacji: WWW.TEATR.WALBRZYCH.PL
wsp. materiały prasowe teatru

Czytaj również

#reklama
Polak Mały
Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza najmłodszych do wzięcia udziału w zajęciach plastycznych.
#KULTURA
0
Nauczyciele bez wypłat
Wynagrodzenia mieli dostać do 1 listopada. Dziś już 8., a na kontach nauczycieli szkół miejskich wciąż pusto. – Dowiedzieliśmy się, że pieniędzy nie ma, że tylko pracownicy SP nr 1 dostaną jakieś częściowe wypłaty i to w kolejności alfabetycznej – mówi jeden z nauczycieli z Kamiennej Góry. – Dla reszty nie ma. Podobnych problemów nie mają szkoły prowadzone przez powiat czy inne gminy.
#AKTUALNOŚCI
7
Nowy numer RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0
Ruszyło przy zamku
Na razie ruiny i ich okolica są oczyszczane z samosiejek.
#AKTUALNOŚCI
5

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama