DO GÓRY
#reklama

Giganci muzyki w Witoldzie (galeria)


     
    Udostępnij

W miniony piątek, 28 września, kamiennogórska artystka, Bernadeta Nowak, zaprezentowała kolekcję swoich obrazów w galerii CK Witold w Gorcach. Wspólnym mianownikiem ekspozycji jest fascynacja muzyczna malarki.

Na ponad 20 barwnych obrazach możemy zobaczyć sławy sceny. To prawdziwi giganci takich gatunków, jak: rock, metal, blues, jazz. Żyjący i niestety już zmarli artyści – instrumentaliści i wokaliści – ukazani zostali w chwili wykonywania swoich piosenek. Niezwykle energetyczna treść została oddana w formie. Bernadeta Nowak okrasiła portrety barwnymi plamami, które nawiązują do awangardy a kojarzą się z migoczącym oświetleniem koncertowym. Nie brakuje też nawiązań do estetyki sztuki ulicznej. Prezentacja obrazów poprzedzona była pokazem wideo, w którym artystka wyjaśniła genezę powstania jej cyklu. Na wernisażu gościli wielbiciele sztuki z powiatów wałbrzyskiego i kamiennogórskiego.
Red.

Czytaj również

#reklama
Wspomnienia z mistrzostw karate
1 października w „Gościńcu na Starówce” w Kowarach odbyło się otwarcie wystawy fotografii z archiwum dr. Pawła A. Piepiory pt. „Wspomnienia z mistrzostw karate”. Autor wystawy jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, psychologiem sportu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie i trenerem karate klasy mistrzowskiej.
#RÓŻNE
0
Lepiej w sobotę (galeria)
Przed dwa dni – piątek (28 września) i sobotę (29 września) rozegrano w Czarnym Borze - Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Jubileuszowy XX Puchar Melafiru na nartorolkach.
#SPORT
0
Grzesiczak zaimponował formą (galeria)
Wczoraj w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza rozegrano powiatowe zawody LZS w warcabach 100-polowych. Wśród 31 zawodników triumfował najstarszy wstawce - ponad 85-letni Jan Grzesiczak (na zdjęciu z lewej) z Lipienicy.
#SPORT
0
Słabszy sezon
W weekend miesiąc temu stacje w Kamiennej Górze, Lubawce oraz w Mieroszowie czy Unisławiu Śląskim pożegnały sezonowe transgraniczne połączenia Kolei Dolnośląskich. Przyszedł czas na podsumowania. Te nie wypadają najlepiej dla linii na terenie powiatu kamiennogórskiego.
#AKTUALNOŚCI
5

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama