DO GÓRY

Galerion i Kowary


     
    Udostępnij

Nadchodzący weekend będzie równie atrakcyjny, jak ubiegły. Tym razem na kamiennogórzan czekają m.in. plastyczne i muzyczne wydarzenia. Po raz kolejny do miasta zawita ogólnopolska impreza poświęcona sztuce włókna – Sympozjum Warsztat Twórczy Kowary. Poza nią do Kamienna Góra gościć będzie uczestników Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Galerion.

Od 10 do 23 września odbędzie się po raz 45. Festiwal Sztuki Włókna – Międzynarodowe Sympozjum „Warsztat Twórczy – Kowary 2018”. Impreza swoim zasięgiem obejmuje nie tylko sudeckie miejscowości, ale i Wrocław oraz Warszawę. Wystawy w naszym regionie można oglądać w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie, Kowarach. Wernisaż dwóch z nich zaplanowany jest tradycyjnie w Kamiennej Górze. W sobotę 15 września odbędzie się otwarcie ekspozycji Rafała Werszlera „W lśnieniu jedwabiu”. Prace artysty będzie można podziwiać w Kawiarni Galerii Lotos od godz. 16.00. Wystawa potrwa do 5 listopada. Z kolei w Muzeum Tkactwa, już godzinę po otwarciu tej pierwszej wystawy, odbędzie się duża zbiorowa ekspozycja uczestników ubiegłorocznych warsztatów. „Piękno Kowar w odblasku duszy” to dzieła powstałe podczas 44. edycji cyklicznego wydarzenia, za które odpowiada niezmiennie prof. Ewa Maria Poradowska-Werszler.
Oprócz święta tkaniny artystycznej w Kamiennej Górze odbędzie się też duże wojewódzkie spotkanie niepełnosprawnych twórców.
– Szykuje się niesamowite wydarzenie – zapowiada Marek Dańczak z kamiennogórskiego Centrum Kultury, które jest współorganizatorem imprezy.
Chodzi o finał V Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Galerion”. W niedzielę 16 września na mieszkańców Kamiennej Góry oraz gości czekać będą dwie propozycje w ramach tej imprezy. Najpierw, o godz. 16.00, wernisaż wystawy prac zgłoszonych przez niepełnosprawnych. Z kolei o godz. 17.00 na rynku zaprezentują się talenty muzyczne i nie tylko. Będą recytacje oraz śpiew. Wspólnie z muzykami niepełnosprawnymi wystąpią też profesjonaliści.
– To impreza na bardzo wysokim poziomie, dlatego cieszę się, że udało nam się ją ściągnąć do Kamiennej Góry. Serdecznie zapraszam do muzeum i na rynek! – zachęca Marek Dańczak.
RG

Czytaj również

#reklama
Klub wandali
Zarośla nad Zadrną przy ul. Księcia Bolka I na miejsce biwaków obrała sobie grupa wandali. Hałasują, zaśmiecają teren oraz... karczują drzewa. I podobno nic sobie nie robią z interwencji policji.
#AKTUALNOŚCI
2
Na tropie witraży
Kamiennogórski ratusz może poszczycić się wyróżnieniem w konkursie „Zabytek zadbany”. W licznych publikacjach o obiekcie autorzy zaznaczają, że w gabinecie burmistrza wciąż można zobaczyć unikatowe, oryginalne umeblowanie sprzed wieku. Zarówno jego wnętrze, jak i bryła budynku wzbudzają zainteresowanie turystów. Jest jednak jeden zgrzyt. Zabytek został w niewyjaśnionych okolicznościach zubożony o cenne pięknie zdobione okna.
#AKTUALNOŚCI
0
Święto ogrodników
W sobotę 8 września przy siedzibie zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Różanka” odbyło się uroczyste spotkanie z okazji święta plonów. Działkowców odwiedzili samorządowcy oraz Henryk Malik, prezes Okręgowego Zarządu Sudeckiego PZD. Gospodarzem uroczystości był prezes „Różanki” Tadeusz Grudzień.
#AKTUALNOŚCI
0
Światowy blues w Lubawce
W ramach Międzynarodowego Dnia Bluesa w niedzielę 16 września w Domu Kultury w Lubawce zagra wybitna formacja bluesowa – Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama