DO GÓRY
#reklama

Festiwal Tkacki w galeriach w regionie


     
    Udostępnij

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza na wystawę w ramach XLIV Międzynarodowego Sympozjum „Warsztat Twórczy – Kowary 2017 ”. Wydarzenia Festiwalu Sztuki Włókna zawitają też w najbliższy weekend w Kowarach oraz w kamiennogórskim Lotosie.

W tym roku odbywa się już 44. edycja imprezy poświęconej tkaninie i jej artystycznemu wykorzystaniu. Artyści skupieni wokół warsztatów odbywających się we wrześniu w Kowarach pokażą efekty swojej pracy z włóknem i tkaniną. Niezmiennie od początku festiwal prowadzi prof. Ewa Maria Poradowska –Werszler.
Od 13 września w Domu Tradycji w Kowarach można oglądać wystawę „Tkanina i rysunek 2006 – 2017” Joanny Owidzkiej. W sobotę 16 września w Kamiennej Górze odbędą się z kolei dwa wernisaże. Najpierw o godz. 16.00 w Kawiarni Galerii Lotos Ewa Łukiewska pokaże „Migawki”. Następnie o godz. 17.00 w Muzeum Tkactwa odbędzie się duża zbiorowa wystawa. To 43. Międzynarodowa Wystawa Sztuki Włókna” Warsztat Twórczy-Kowary 2016” podsumowująca ubiegłoroczny festiwal. W tym roku nosi tytuł „Kowary-genius loci”.
pg

Czytaj również

#reklama
Wpadka Janosika
Policjanci z kamiennogórskiej komendy zatrzymali 6 września 39-letniego mężczyznę. Jak ustalili, dopuszczał się on notorycznych kradzieży sklepowych w mieście.
#AKTUALNOŚCI
1
Rywalizowali wokół skoczni (galeria)
W ostatnią niedzielę (10 września) odbyła się w Lubawce 23. edycja Międzynarodowych Otwartych Zawodów w Kolarstwie Górskim przy skoczni narciarskiej „Krucza Skała”. Swoje umiejętności mogły sprawdzić dzieci, zawodnicy bez i z licencją oraz seniorzy i mastersi.
#SPORT
0
Wygrali faworyci (galeria)
W ostatnią sobotę na kortach w Lubawce odbył się kolejny turniej deblowy tenisa ziemnego o puchar im. Stanisława Wałendzisa. Imprezę po raz czwarty wygrali mieszkańcy Lubawki - Rafał i Mateusz Kuniejowie - zawodnicy miejscowego Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego.
#SPORT
0
Barwy Emocji w Krynicy
Krynica to nie tylko XXVII Forum Ekonomiczne. W uzdrowisku w ubiegłą sobotę 9 września swoje prace zaprezentowała kamiennogórska malarka. W Centrum Kultury - Galeria Siedlisko odbył się wernisaż wystawy Bernadety Nowak.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama