DO GÓRY
#reklama

Dotacje od ministra


     
    Udostępnij

Ponad milion złotych przekaże Ministerstwo Kultury na renowację zabytków na terenie powiatu kamiennogórskiego. Niestety na liście wyników naboru z programu „ochrona zabytków” więcej jest pozycji bez wsparcia.

Tradycyjnie lwią część środków ministerialnych zebrał Krzeszów. Zarówno parafia, jak i klasztor benedyktynek otrzymały spore sumy na renowację skarbów z pocysterskiego opactwa. Ministerstwo wsparło m.in. III etap konserwacji polichromii w kościele św. Józefa oraz V etap remontu dachu w klasztorze. Dotację otrzymał też wniosek dotyczący remontu kościoła św. Wawrzyńca w Krzeszówku.
Pieniądze trafią również na zabytki sakralne w gminie Lubawka. Dzięki temu możliwy będzie kolejny etap remontu ołtarza w kościele Czternastu św. Wspomożycieli. Ponadto dofinansowany został też wniosek parafii w Chełmsku Śląskim na remont kościoła (I etap).
Niestety długa jest lista wniosków, które pozostały bez wsparcia. Dotacji nie otrzymał na przykład pałac w Ciechanowicach, krzeszowskie benedyktynki na remont biblioteki, diecezja na remont krzeszowskich organów, parafie w Lubawce i Chełmsku na inne prace przy tamtejszych świątyniach i zabytkach. Bez dotacji pozostał też kościół św. Mateusza w Uniemyślu.
Przepadły też wnioski na konserwację świeckich pamiątek. Dotyczy to remontu ratusza w Lubawce i karczmy sądowej w Uniemyślu (ostatni etap).

Do 19 lutego ministerstwo przyjmuje odwołania. Być może sytuacja ulegnie zmianie po opublikowaniu wyników.
Red.

Czytaj również

#reklama
Przetarg na ścieżki w mieście
Kamienna Góra ogłosiła przetarg na budowę ścieżek rowerowych w mieście. To kontynuacja szlaku, który dla jednośladów buduje gmina. Oferty w tym drugim postępowaniu poznamy już 15 lutego. Ratusz poczeka na nie do 27 lutego.
#AKTUALNOŚCI
0
Ostatni zimowy
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na 45. Rajd Zimowy. To cykl wypraw na 4 trasach. Ostatnia wycieczka odbędzie się w sobotę 3 marca.
#RÓŻNE
0
Włam na strych
Nawet do 10 lat więzienia może grozić młodemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do pomieszczeń strychowych w Kamiennej Górze. Policja oskarża zatrzymanego w tej sprawie o kradzież m.in. obuwia, ale i elektronarzędzi.
#AKTUALNOŚCI
0
Bez prądu (13-14 lutego)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama