DO GÓRY
#reklama

Dla młodzieży i dorosłych


     
    Udostępnij

Najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu to aż dwie propozycje. Pierwsza z nich, adresowana do młodzieży i widzów dorosłych, to spektakl pt. OFELIA I HA, który zostanie zaprezentowany w sobotę (13.10) o godzinie 18:00. Natomiast w niedzielę (14.10) o godzinie 12:30 teatr zaprasza na WROGA w reżyserii Bartosza Kurowskiego.

Ofelia I Ha na podstawie Hamleta Williama Szekspira, to opowieść o młodości, która odkrywa swoją sprawczość. Ruch dłoni zaciśniętej na ostrzu noża wydaje się być ostatecznym przecięciem nici łączącej pokolenia dzieci i rodziców. Ofelia i Hamlet w swojej zmysłowej grze rywalizują o tytuł tego, który potrafi być do końca. Zmagają się z pustką, stratą i wreszcie – samotnością - najgorszym wrogiem, który szepcze do ucha zepsute pomysły.


WRÓG, przedstawienie w reżyserii Bartosza Kurowskiego, podejmuje temat wojny, ukazując jej nonsens i niezawinione cierpienie zwykłych uczestników działań wojennych. Okazuje się, że żołnierze, mimo to, że walczą na wrogich frontach, mają te same marzenia, przemyślenia, podobną wrażliwość. Każdy z nich jest zwyczajnie CZŁOWIEKIEM.
WRÓG w prosty, wymowny a jednocześnie poruszający sposób odkrywa absurdalność wielu ludzkich mechanizmów dzięki czemu daje młodemu widzowi bodziec do krytycznego oglądu świata.


BILETY
OFELIA I HA – 16 zł dla wszystkich (PROMOCYJNA CENA)
WRÓG – 19 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)
KASA BILETOWA TEATRU czynna jest we wtorki (8:00 – 9:00), czwartki i piątki (8.30 do 11.30) oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.
KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl
wsp. materiały prasowe teatru

Czytaj również

#reklama
Porażki na inaugurację (galeria)
W niedzielę młodziczki kamiennogórskich Sudetów (na zdjęciu) wzięły udział w I turnieju ligowym w Nowej Rudzie. Ich rywalkami były zawodniczki gospodarzy - Salos Nowa Ruda i MKS Świdnica. Podopieczne Piotra Lemy przegrały oba spotkania po 0:2. Druga ekipa Salosa miała pauzę.
#SPORT
0
Upiór straszy w lesie?
Zgłosiło się do nas kilku Czytelników przerażonych tym, co spotkało ich podczas grzybobrania w lasach naszego powiatu. Wszyscy zgodnie twierdzą, że spotkali upiorną staruszkę. – Twierdziła, że ma w wózku dziecko, ale to była lalka bez oczu – mówi Tadeusz z Kamiennej Góry. – Z sympatycznej pani szybko zmieniła się w agresywną babę. Mówiła, że mnie znajdzie i nie da spokoju.
#AKTUALNOŚCI
10
Piwne święto w Łomnicy (galeria)
Pałac w Łomnicy zaprosił miłośników złotego trunku do wspólnej zabawy. W folwarku bawili się goście z całego Dolnego Śląska oraz z Niemiec.
#RÓŻNE
1
Platforma w budowie
Na Strażniczym Narożu ponad Chełmskiem Śląskim nadleśnictwo zleciło budowę punktu widokowego. Będzie można z niego podziwiać panoramy Lasockiego Grzbietu, Zaworów, Karkonoszy czy Gór Kruczych.
#RÓŻNE
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama