DO GÓRY

Dla mieszkańca i turysty


     
    Udostępnij

Jak zachęcić miejscowych do poznawania historii miasta? Czym zwabić turystów do odkrycia atrakcji? Można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, korzystając z lata. Ciekawą ofertę kolejny raz zaproponowały władze Strzegomia i Kowar.

To już kowarska wakacyjna tradycja – latem miasto zaprasza wszystkich którzy chcieliby poznać historię i sekrety urokliwych Kowar do udziału w cotygodniowej sobotniej akcji pod nazwą „Spacery po Kowarach z przewodnikiem”. W każdą weekend odbędzie się bezpłatny wakacyjny spacer, który poprowadzi Bernard Utrata. Podczas wycieczek uczestnicy poznają wiele ciekawych miejsc, tajemniczych historii i zagadek. Każda wyprawa zaczyna się o godzinie 10:00 we wskazanym miejscu. Plan można znaleźć na stronie Kowar oraz na rti24.pl.
Na podobny pomysł wpadła gmina Strzegom. „Letnie spacery z przewodnikiem” to unikalna okazja poznania najciekawszych miejsc i zabytków Strzegomia, ich historii, a także posłuchania intrygujących opowieści. Miejscy przewodnicy czekać będą na mieszkańców i turystów o godz. 15.00 w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Czas trwania spaceru to ok. 2-3 godz. w zależności od trasy. Atrakcji towarzyszy konkurs. Organizatorzy zachęcają do przesyłania fotorelacji ze spacerów, które opublikują na www.strzegom.pl - najciekawsze zostaną nagrodzone książkowymi przewodnikami po Strzegomiu. Zachęcamy do korzystania. I zastanawiamy się, kiedy wreszcie coś podobnego zacznie się dziać w Kamiennej Górze.
Red. foto główne ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Ptaki zatrzymały remont
Rozpoczęte niedawno prace remontowe w lubawskim ratuszu prawdopodobnie zakończą się później, niż przewiduje umowa. Powodem są ptaki, które mają gniazda na poddaszu.
#RÓŻNE
0
Kino Zdrowie w Sokołowsku (lipiec – wrzesień)
Kino w Sokołowsku zaprasza dorosłych i najmłodszych.
#KULTURA
0
Bez prądu (2-4 lipca)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Tropem Iwana
Muzeum Tkactwa przygotowało nowe ciekawe wydawnictwo. To katalog wystawy dzieł kamiennogórskiego malarza Friedricha Iwana. To pierwszy tak obszerny i kompleksowy przegląd twórczości cenionego pejzażysty. Książka zawiera kompletną ilustrowaną biografię oraz wykaz prac malarza wraz z ich opisem. Lektura tego kompendium jest pasjonującą podróżą w czasie i przestrzeni.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama