DO GÓRY

Cynkowi chłopcy


     
    Udostępnij

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na spektakl i czytanie przed premierą (12-16 września).

CYNKOWI CHŁOPCY
Autor: Swietłana Aleksijewicz
Przekład: Jerzy Czech
Reżyseria: Jakub Skrzywanek
Adaptacja: Klaudia Hartung-Wójciak i Amadeusz Nosal
Dramaturgia i wideo: Amadeusz Nosal
Scenografia i światła: Marcin Chlanda
Kostiumy: Karolina Mazur
Ruch sceniczny i choreografia: Maćko Prusak
Muzyka: Kamil Tuszyński
Przygotowanie wokalne: Ewa Gądek
Obsada: Karolina Krawiec, Rozalia Mierzicka, Irena Sierakowska, Irena Wójcik, Michał Kosela, Piotr Mokrzycki, Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek

Debiutancki spektakl Skrzywanka oparty na adaptacji reportażu Noblistki – Swietłany Aleksijewicz wyrósł na głośny na całą Polskę spektakl. Historyczną wojnę w pełnym poezji i grozy Afganistanie ukazuje się tutaj jako punkt wyjścia do dyskusji o wojnie, jako rozwiązaniu politycznym w ogóle. W czasach pełnych kowbojów ochoczo głoszących wiarę w rozwiązania militarne, CYNKOWI CHŁOPCY są spektaklem antywojennym, młodzieńczo pacyfistycznym i przewrotnym.
Ogłoszony hitem festiwali antywojenny musical, Festiwal Piosenki Żołnierskiej i manifest pokolenia „wojny z terrorem” w jednym.
Jakub Skrzywanek otrzymał za spektakl Grand Prix 7. Koszalińskich Konfrontacji Młodych m-teatr oraz Główną Nagrodę Reżyserską IV Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt w Toruniu.
Prawa autorskie do utworu reprezentuje w Polsce Agencja AdiT.

GRAMY:
14.09 / PIĄTEK / GODZ. 19:00 / SCENA KAMERALNA
15.09 / SOBOTA / GODZ. 19:00 / SCENA KAMERALNA
16.09 / NIEDZIELA / GODZ. 18:00 / SCENA KAMERALNA
CZAS TRWANIA SPETAKLU: 80 MINUT (bez przerwy)
wsp.

Czytaj również

#reklama
Wystawa w muzeum
Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza na otwarcie 44. Międzynarodowej Wystawy Sztuki Włókna „Piękno Kowar w odblasku duszy”. Rozpoczęcie nastąpi w sobotę 15 września o godzinie 16.00.
#KULTURA
0
Stanek pokazał klasę
Na przełomie sierpnia i września w hali KS Korona oraz w Parku Bednarskiego w Krakowie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski w popularnej zośce, a na zachodzie znane jako footbag (wyczynowa odmiana polegająca na żonglowaniu nogami - czyli łapaniu i wyrzucaniu specjalnie szytego woreczka). Tytuł mistrza Polski wywalczył w klasyfikacji generalnej – overall - Arkadiusz Stanek (na zdjęciu z pucharem za MP) z Ogorzelca.
#SPORT
0
Wykonawcy S3 wybrani
Wczoraj (12 września) GDDKiA poinformowała o wyborze wykonawców dwóch odcinków S3 – z Bolkowa do Kamiennej Góry oraz z Kamiennej Góry do granicy państwa.
#AKTUALNOŚCI
1
Dlaczego burmistrz skłamał?
Dwa tygodnie temu burmistrz Krzysztof Świątek zwołał konferencję prasową. Jej tematem były miejskie inwestycje, a przede wszystkim powody, dla których się opóźniają. Opóźniony i to mocno, jest remont Centrum Kultury.
#AKTUALNOŚCI
7

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama