DO GÓRY
#reklama

Barokowe cuda


     
    Udostępnij

Tuż przed świętami pisaliśmy na tej stronie o propozycji ciekawego gwiazdkowego upominku muzycznego o regionalnym kontekście. Teraz czas na książkę na dobry początek roku. To wydana przez Via Nova monumentalna monografia „Malarstwo barokowe na Śląsku” pod redakcją prof. Andrzeja Kozieła.

Ta ponad 800-stronicowa księga łączy w sobie urodę albumu malarstwa z ogromem encyklopedycznej wiedzy zebranej przez zespół specjalistów w czasie kilkuletnich badań. Cenną publikację wypełniają setki barwnych fotografii. Wśród nich też dzieł z naszych stron. Wydawca reklamuje książkę m.in płótnem Petera Brandla „Św. Bernard z Clairvaux” z kościoła pw. Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim. Ten sam obraz znajdował się na wystawie „Nieznane arcydzieła, nieznani mistrzowie. Malarstwo barokowe na Śląsku na nowo odkryte”, której kuratorem był prof. Kozieł. Ekspozycja dostępna była od 12 maja do 1 października 2017 r. w Muzeum w Gliwicach.
Przypomnijmy, że prof. Kozieł to wrocławski naukowiec, popularyzator wiedzy na temat m.in. malarstwa barokowego. W ubiegłym roku ukazała się również książka „Cystersi na tle dziejów Cieplic”, której jest współautorem.
RG/ Foto: „Św. Bernard z Clairvaux” z Chełmska Śląskiego najpierw reklamował wystawę w Gliwicach, teraz książkę (foto. Andrzej Kozieł - dzięki uprzejmości Muzeum w Gliwicach)

Czytaj również

#reklama
Niejasna przyszłość dworca
Jak długo będzie jeszcze trwało odbijanie piłeczki?
#AKTUALNOŚCI
4
Polonez na rynku (galeria)
Kamiennogórski rynek po raz drugi zamienił się w salę balową.
#AKTUALNOŚCI
0
Szkolna Orkiestra z rekordem (galeria)
Wczoraj (czwartek, 11 stycznia) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się koncert świąteczno-noworoczny na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
#RÓŻNE
1
Na co do kina? (12-18 stycznia)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Krzeszowie i Kowarach. 
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama