DO GÓRY
#reklama

Bach na start


     
    Udostępnij

W sobotę 22 lipca kamiennogórska publiczność miała okazję wysłuchać niezwykłego koncertu. W Sali Witrażowej ratusza odbył się recital skrzypcowy rezydenta ubiegłorocznej edycji Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy.

Koncert Roberta Bachary był też promocją nadchodzącej odsłony prestiżowego wydarzenia muzycznego w naszym regionie. Dodatkowo był elementem prowadzonego w Kamiennej Górze projektu „Foniatryk. Pejzaż dźwiękowy”.
Niezwykły wieczór stał się niecodzienną okazją do posłuchania muzyki dawnej w warunkach akustycznych pięknej sali rajców. Uczestniczyło w nim kilkudziesięciu głodnych muzycznych uniesień widzów. Artysta, doktor sztuk muzycznych, urodzony w 1985 roku, zaprezentował nie tylko muzykę sprzed wieków, ale i stary styl gry.
Dodajmy, że XVIII Festiwal Bachowski o podtytule „W poszukiwaniu wyrazu naszych dni” rozpoczyna się oficjalnie czwartek, 27 lipca. Seria koncertów i innych wydarzeń, nie tylko w słynnym Kościele Pokoju, potrwa do 6 sierpnia. Więcej informacji oraz bilety na stronie bach.pl.
RG/ foto: J.Kędzia

Czytaj również

#reklama
Umowa podpisana
Dwie szkoły w gminie Kamienna Góra oraz gminne centrum kultury idą do remontu. Wartość robót opiewa na ponad 3,5 mln zł.
#AKTUALNOŚCI
0
Antyki i trochę muzyki
Już w nadchodzącą sobotę, 29 lipca, na kamiennogórskim rynku znów zagości jarmark staroci i osobliwości. Ponownie impreza będzie połączona z koncertem kapeli Spoko Spoko.
#KULTURA
1
Sukces paraolimpijki z Lubawki (video)
Pochodząca z Lubawki Lucyna Kornobys na londyńskich Mistrzostwach Świata zdobyła 2 medale.
#AKTUALNOŚCI
1
Wspólnoty z dofinansowaniem
Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej powiadomiła o przyznaniu dotacji na kompleksową modernizację energetyczną budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Na liście znalazły się adresy z Kamiennej Góry.
#AKTUALNOŚCI
6

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama