DO GÓRY

Żwirownia wciąż na topie


     
    Udostępnij

To zaskakujące, jakim powodzeniem cieszy się tzw. żwirownia w Krzeszówku. Wypoczywać i kąpać się w zalanym wyrobisku przyjeżdżają dziadkowie z wnukami, rodziny z maleńkimi dziećmi. Nie zważają na zakaz kąpieli i śmietnik dookoła.

W upalne dni nad zbiornikiem w Krzeszówku roi się od aut z powiatu kamiennogórskiego i wałbrzyskiego. Ciągną tu całe rodziny. Zwykle z małymi dziećmi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zbiornik nie nadaje się do kąpieli. Już przy wjeździe na teren dawnej żwirowni przyjezdnych wita tablica: „zakaz kąpieli – wstęp wzbroniony”.
Ludziom wypoczywającym w Krzeszówku nie przeszkadza też wszechobecny brud. Śmieci pozostawione po licznych imprezach i biwakach zostają w zaroślach. Brzegi zbiornika są usłane także odchodami. Trudno znaleźć miejsce, w którym można rozłożyć koc. – My zawsze takie czyste miejsce znajdujemy – mówią tymczasem dziadkowie z Wałbrzycha, którzy z dwojgiem wnucząt przyjeżdżają regularnie do Krzeszówka. – Woda jest czysta i kąpać się można.
Nie przejmują się zupełnie tym, że to stare wyrobisko z bardzo nieregularnym zdradliwym dnem i wodnymi wirami. Pływają oni, w wodzie bawią się ich wnuki.

Więcej o tym w aktualnym RTI
MB

Czytaj również

#reklama
Matka na bani
Kamiennogórscy policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę, która będąc kompletnie pijana, usiłowała opiekować się swoim 15-miesięcznym synkiem. W organizmie miała blisko 4 promile alkoholu!
#AKTUALNOŚCI
0
Patrioci w Krzeszowie
W niedzielę 13 sierpnia odbędą się w Krzeszowie uroczystości z okazji Roku Generała Hallera, 100. rocznicy powstania Błękitnej Armii oraz 150-lecia Sokolstwa Polskiego. Tego dnia odbędzie się ponadto ceremonia przekazania przedstawicielom starostwa trzech relikwiarzy z ziemią z miejsc kaźni Polaków.
#AKTUALNOŚCI
0
Pojadą w Czarnym Borze
Przed miłośnikami kolarstwa górskiego kolejna odsłona Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej. Piąta edycja odbędzie się w najbliższą sobotę 12 sierpnia na trasach rowerowych w Czarnym Borze.
#SPORT
0
Nasz człowiek na Wimbledonie
Wimbledon to trzeci w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w tym roku w dniach 3 –16 lipca. Tradycyjnie na trawiastych kortach w Londynie - była to już 131. edycja rozgrywek. Zmagania najlepszych tenisistów świata z bliska i zza kulis oklaskiwał i oglądał urodzony w Kamiennej Górze - Michał Buczek.
#SPORT
0

Komentarze

Lili
2017-08-14 14:46
Zalew oblegają wędkarze, a gdzie jest burmistrz, gdzie rada miasta?! Dlaczego za czasów komuny zalew świetnie prosperował?! Bo komuś zależało na mieszkańcach, a teraz, byleby do własnej kieszeni pensja płynęła, a ludzie to bydło?!!!Hańba!Wstyd! To jest Polska!!!!!
wspomnienie
2017-08-14 09:16
W przeszłości w sąsiedztwie Kopalni Piasku Kwarcowego odbywały się pracownicze spotkania integracyjne na które zapraszani byli wyróżnieni pracownicy z kopalni KRZESZÓWEK. Spotkania te nacechowane były dobrą, pełną wrażeń,wzbudzającą emocje, zabawą.
aspirant
2017-08-13 14:39
To nie żwirownia. To była Kopalnia Piasku Kwarcowego-KRZESZÓWEK- wchodząca w niedalekiej przeszłości w skład PDMO Tychy.Kopalnia eksploatowała a następnie transportowała hydrotransportem z wyrobiska tzw. pulpę, tj. woda z piaskiem,- na halę przeróbczą, gdzie za pomocą klasyfikatorów i odwadniaczy kubełkowych piaski były frakcjonowane na poszczególne uziarnienia.Następnie na nieistniejącej już kopalnianej bocznicy piaski ładowano na wagony. Głównymi odbiorcami piasków odlewniczych były odlewnie w Nowej Soli , Śremie, Korund Koło i inne.Piaski z Krzeszówka zawierają ok. 99%krzemionki i uchodzą za najczystsze na świecie.W latach świetności na kopalni zatrudnionych było ok. 250 pracowników.Więcej szczęścia do inwestora miała bliżniacza Kopalnia Grudzeń Las k. Tomaszowa Maz.,która została wchłonięta przez s-kę o nazwie Atlas.Kopalnia ta z powodzeniem funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Byłym pracownikom kopalni Krzeszówek,których serdecznie pozdrawiam pozostało łapanie ryb i miłe kopalniane przeżycia.Wielka szkoda.
Turururu :)
2017-08-13 11:50
Jakoś nigdy nie widziałem żeby ktoś miał problem z odnalezieniem czystego miejsca na rozłożenie ręcznika. Co najważniejsze woda jest czysta nie to co na bukówce. W krzeszówku może i jest trochę butelek i śmieci na brzegu ale tam chociaż jest piasek i czysta woda, a na bukówce kamienie i wciągający w wodzie muł. Dlatego poaskownia cieszy się takim zainteresowaniem. Moim zdaniem nie ma lepszego kąpieliska w całym regionie niż w krzeszówku mimo że jest tam zakaz kąpieli. 😙👌😏
Paweł
2017-08-13 11:25
Jakby było gdzieś blisko coś podobnego tylko legalne to pewnie tam by ludzie jeździli, ale jak Zalew "czyszczą" od 10 lat to wszyszcy na piaskownię latajo
Seburg
2017-08-13 09:15
A niby gdzie mają jeździć na zalew:-)

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama