DO GÓRY
#reklama

Żwirownia wciąż na topie


     
    Udostępnij

To zaskakujące, jakim powodzeniem cieszy się tzw. żwirownia w Krzeszówku. Wypoczywać i kąpać się w zalanym wyrobisku przyjeżdżają dziadkowie z wnukami, rodziny z maleńkimi dziećmi. Nie zważają na zakaz kąpieli i śmietnik dookoła.

W upalne dni nad zbiornikiem w Krzeszówku roi się od aut z powiatu kamiennogórskiego i wałbrzyskiego. Ciągną tu całe rodziny. Zwykle z małymi dziećmi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zbiornik nie nadaje się do kąpieli. Już przy wjeździe na teren dawnej żwirowni przyjezdnych wita tablica: „zakaz kąpieli – wstęp wzbroniony”.
Ludziom wypoczywającym w Krzeszówku nie przeszkadza też wszechobecny brud. Śmieci pozostawione po licznych imprezach i biwakach zostają w zaroślach. Brzegi zbiornika są usłane także odchodami. Trudno znaleźć miejsce, w którym można rozłożyć koc. – My zawsze takie czyste miejsce znajdujemy – mówią tymczasem dziadkowie z Wałbrzycha, którzy z dwojgiem wnucząt przyjeżdżają regularnie do Krzeszówka. – Woda jest czysta i kąpać się można.
Nie przejmują się zupełnie tym, że to stare wyrobisko z bardzo nieregularnym zdradliwym dnem i wodnymi wirami. Pływają oni, w wodzie bawią się ich wnuki.

Więcej o tym w aktualnym RTI
MB

Czytaj również

#reklama
Matka na bani
Kamiennogórscy policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę, która będąc kompletnie pijana, usiłowała opiekować się swoim 15-miesięcznym synkiem. W organizmie miała blisko 4 promile alkoholu!
#AKTUALNOŚCI
0
Patrioci w Krzeszowie
W niedzielę 13 sierpnia odbędą się w Krzeszowie uroczystości z okazji Roku Generała Hallera, 100. rocznicy powstania Błękitnej Armii oraz 150-lecia Sokolstwa Polskiego. Tego dnia odbędzie się ponadto ceremonia przekazania przedstawicielom starostwa trzech relikwiarzy z ziemią z miejsc kaźni Polaków.
#AKTUALNOŚCI
0
Pojadą w Czarnym Borze
Przed miłośnikami kolarstwa górskiego kolejna odsłona Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej. Piąta edycja odbędzie się w najbliższą sobotę 12 sierpnia na trasach rowerowych w Czarnym Borze.
#SPORT
0
Nasz człowiek na Wimbledonie
Wimbledon to trzeci w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w tym roku w dniach 3 –16 lipca. Tradycyjnie na trawiastych kortach w Londynie - była to już 131. edycja rozgrywek. Zmagania najlepszych tenisistów świata z bliska i zza kulis oklaskiwał i oglądał urodzony w Kamiennej Górze - Michał Buczek.
#SPORT
0

Komentarze

tereza
2017-08-18 09:14
Do Lili,z przykrościa napiszę,że masa ludzi w KG można nazwać epitetem który Ty użyłaś.
To nie burmistrza(ów)rady miasta wina,że zalew jest jaki jest.
Przeciez to przede wszystkim wina sporej liczbie mieszkańców,bo do zalewu od lat wrzuca się co się tylko da,więc z upływem lat zalew stał się niezdatny do kąpieli.
A to,że w czasach komuny był jako tako czysty to tez nie zasługa dawnej władzy miasta.Zalew miał wtedy mniej lat i był mniej zanieczyszczony róznymi rzeczami.
Można by było szybko oczyścić zalew gdyby był zanieczyszczony tylko w sposób biologiczny.
Nie sympatyzuję z żadną opcja polityczną ale śmieszy mnie jak o wszystko co złe w KG wini się burmnistrza,radę miejska,urzędników.
Lili
2017-08-14 14:46
Zalew oblegają wędkarze, a gdzie jest burmistrz, gdzie rada miasta?! Dlaczego za czasów komuny zalew świetnie prosperował?! Bo komuś zależało na mieszkańcach, a teraz, byleby do własnej kieszeni pensja płynęła, a ludzie to bydło?!!!Hańba!Wstyd! To jest Polska!!!!!
wspomnienie
2017-08-14 09:16
W przeszłości w sąsiedztwie Kopalni Piasku Kwarcowego odbywały się pracownicze spotkania integracyjne na które zapraszani byli wyróżnieni pracownicy z kopalni KRZESZÓWEK. Spotkania te nacechowane były dobrą, pełną wrażeń,wzbudzającą emocje, zabawą.
aspirant
2017-08-13 14:39
To nie żwirownia. To była Kopalnia Piasku Kwarcowego-KRZESZÓWEK- wchodząca w niedalekiej przeszłości w skład PDMO Tychy.Kopalnia eksploatowała a następnie transportowała hydrotransportem z wyrobiska tzw. pulpę, tj. woda z piaskiem,- na halę przeróbczą, gdzie za pomocą klasyfikatorów i odwadniaczy kubełkowych piaski były frakcjonowane na poszczególne uziarnienia.Następnie na nieistniejącej już kopalnianej bocznicy piaski ładowano na wagony. Głównymi odbiorcami piasków odlewniczych były odlewnie w Nowej Soli , Śremie, Korund Koło i inne.Piaski z Krzeszówka zawierają ok. 99%krzemionki i uchodzą za najczystsze na świecie.W latach świetności na kopalni zatrudnionych było ok. 250 pracowników.Więcej szczęścia do inwestora miała bliżniacza Kopalnia Grudzeń Las k. Tomaszowa Maz.,która została wchłonięta przez s-kę o nazwie Atlas.Kopalnia ta z powodzeniem funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Byłym pracownikom kopalni Krzeszówek,których serdecznie pozdrawiam pozostało łapanie ryb i miłe kopalniane przeżycia.Wielka szkoda.
Turururu :)
2017-08-13 11:50
Jakoś nigdy nie widziałem żeby ktoś miał problem z odnalezieniem czystego miejsca na rozłożenie ręcznika. Co najważniejsze woda jest czysta nie to co na bukówce. W krzeszówku może i jest trochę butelek i śmieci na brzegu ale tam chociaż jest piasek i czysta woda, a na bukówce kamienie i wciągający w wodzie muł. Dlatego poaskownia cieszy się takim zainteresowaniem. Moim zdaniem nie ma lepszego kąpieliska w całym regionie niż w krzeszówku mimo że jest tam zakaz kąpieli. 😙👌😏
Paweł
2017-08-13 11:25
Jakby było gdzieś blisko coś podobnego tylko legalne to pewnie tam by ludzie jeździli, ale jak Zalew "czyszczą" od 10 lat to wszyszcy na piaskownię latajo
Seburg
2017-08-13 09:15
A niby gdzie mają jeździć na zalew:-)

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama