DO GÓRY

Zmiany w pociągach


     
    Udostępnij

Od przyszłego roku dużo zmieni się w kursowaniu szynobusów przez Kamienną Górę i Lubawkę.

Mamy oficjalną informację od rzecznika Kolei Dolnośląskich.
– W przyszłym rozkładzie jazdy zaplanowana jest 1 dodatkowa para kursów – mówi Bogusław Godlewski z KD.
Zamiast 3 dotychczasowych, będą 4 kursy „tam” i „z powrotem”. Zmieni się jednak też lokalizacja przystanków początkowych i końcowych. Dokładnie mówiąc z rozkładu znika Jelenia Góra. Pociągi będą startować i kończyć swój bieg w Sędzisławiu.
– Tam zostaną skomunikowana z innymi przejazdami do Jeleniej Góry – mówi rzecznik kolei.
Przejazdy na mocy porozumienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, czyli regionalnego organizatora przewozów pasażerskich, mają być realizowane na czeskim taborze. Pociągi będą jeździć już od ostatniego weekendu kwietnia.
RG

Czytaj również

#reklama
Patriotyczny rajd
Odział PTTK Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na specjalną wyprawę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zgodnie z zapowiedziami w Kamiennej Górze odbędzie się Rajd z Flagą.
#RÓŻNE
0
Karkonosze na dawnych rycinach w Krzeszowie
Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra zaprasza na wystawę i spotkanie z jej autorem.
#KULTURA
0
Za biedni, by coś zrobić
Włos się na głowie jeży, kiedy analizuje się, co w ostatnich latach w sprawie rujnującego się zamku w Kamiennej Górze zrobił ratusz i wrocławska fundacja. Organizacja, która miała w ciągu kilku lat odbudować zamek, nie stosuje się od miesięcy do nakazów konserwatora zabytków. Nawet groźba wysokich mandatów nie pomogła. – Niewykonanie naszych nakazów fundacja usprawiedliwia brakiem funduszy – wyjaśnia Katarzyna Chojnacka, inspektor w jeleniogórskiej delegaturze WUOZ.
#AKTUALNOŚCI
4
Bez prądu (4 listopada)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Kolejarz
2017-11-05 21:30
Przetarg na remont placu przed dworcem w Sędzisławiu będzie już niedługo ogłoszony przez PKP S.A. (być może nawet w tym miesiącu). Natomiast co do pociągów Trutnov - Sędzisław to muszę nieco ostudzić optymizm, ponieważ po remoncie peronu przy torze nr 4 nadal do wykonania są prace z zakresu urządzeń sterowania ruchem kolejowym w Sędzisławiu. Bez tego czeskie pociągi nie będą mogły tam wjechać. PKP PLK jeszcze nawet nie rozpoczęła tych prac, a czasu coraz mniej. Zachęcam redakcje do zajęcia się tym problemem.
Józef.
2017-11-05 14:26
Dobrze ale jest konieczny jest kapitalny remont peronów i parkingu w Sędzisławiu.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama