DO GÓRY
#reklama

Zawiedzione oczekiwania


     
    Udostępnij

Galeria w Kamiennej Górze jak szklanka – do połowy pusta.

Plany postawienia centrum handlowego przez gliwicką firmę rozgrzewały wyobraźnię mieszkańców już od co najmniej 2014 roku. Rok później otworzyły się pierwsze sklepy na terenie dawnego Lnu. Dziś wiele osób z niedowierzaniem patrzy na puste piętro wielkiego biurowca.
– Liczyłem, że będą tam restauracje, jakieś miejsca oferujące ciekawą rozrywkę – mówi nam młody mieszkaniec Kamiennej Góry.
Potrzeby są też inne. Z zamknięciem CK pojawił się problem z salą na spotkania, konferencje i widowiska.
Park Handlowy zmienił wiele, to fakt. Samo rondo, do którego przywykli już kamiennogórscy kierowcy, miało być przecież jednym z argumentów w walce o powrót WORD-u do miasta. Hitem, co prawda od niedawna, jest odzyskany po długiej batalii miasta z zarządem TBS most, z którego cieszą się piesi. Sama oferta galerii pozostawia jednak wiele do życzenia.
– Zaskakuje mnie brak imprez, akcji marketingowych, nawet w święta nie mają ozdób – mówi Karolina (nazwisko do wiadomości redakcji).

Więcej w RTI!
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 29/2018 (918)?
#AKTUALNOŚCI
0
Dybiec zdobył Kazbek
10 lipca o godz. 6.23 czasu polskiego udało się wejść kamiennogórzaninowi Arkadiuszowi Dybcowi wraz z dwoma przyjaciółmi na szczyt Kazbek (5047 m.n.p.m.)
#SPORT
0
Wójcik piąty w kategorii
W ostatnią niedzielę, 15 lipca odbyła się w stolicy Dolnego Śląska - Wrocławska Trzydziestka. Miłośnicy biegów poruszali się po trasie biegowej – „Między Mostami”. Najszybszy był wrocławianin Grzegorz Gronostaj. Kamiennogórzanin Daniel Wójcik (na zdjęciu) był 31.
#SPORT
0
Bez prohibicji
Co ze sprzedażą alkoholu?
#AKTUALNOŚCI
2

Komentarze

I.
2018-07-23 17:04
Kinderplaneta dla maluchów z dmuchany atrakcjami i atrakcje dla starszych dzieciaków. Z możliwością wyprawienia urodzin dziecku w takim miejscu nie za miliony. Club fitness z kilkoma zajeciami do wyboru. Albo 2 w 1 zostawiamy dzieci z opiekunem w bawialni i idziemy na trening.Zniżki na karnety miesięczne, 3-miesieczne Itd. Firmy tez mogą na tym zyskac pokrywajac czesc karnetu z funduszu socjalnego, tak by sala nie świeciła pustkami. Coś dla dorosłych i dziecka. Fajnie jak by w siłowni było odpowiednio czysto, po zejściu z przyrządu przebywać go odpowiednim płynem tak by nikt syfa nie złapał. U nas tego nie ma a uważam, że to byłby dobry interes.
Bronek
2018-07-22 09:48
Problemem jest zapewne czynsz stąd brak chętnych.Ile może kosztować sam wynajem ? 25-30zl za m2 kogo na to stać do tego media podatki zus i wynagrodzenia i koniec interesu.
Terenia
2018-07-21 14:00
Słyszałam,że fit zon ma się tam przenieść z budynku strefy można by tam jeszcze zrobić odnowę biologiczna itd.
Byłaby to np. Fitness tylko dla pań.
Gaweł
2018-07-21 06:57
Do Koko. Mam wrażenie że nie przeczytałeś do końca i nie zrozumiałeś sarkazmu.
tereza
2018-07-20 09:42
Do Koko,hm,każdy,nawet mało rozgarnięty człowiek wie o tym,ze jest KOLOSALNA róznica pomiędzy kinem a TV,monitorem,nawet jak sa to urzadzenia dobrej marki i z duzym ekranem.
Tutaj nie chodzi o efekt wizualny a o koszt.Za bilet do kina/za osobę, można z neta wykupić czasami i 3 nowości filmowe.A jeżeli opłacany jest abonament w portalu wyświetlajacym filmy to koszt jest już niższy.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Koko
2018-07-20 09:11
Gaweł i inni. Nie ma co porównywać filmu z internetu do kina.To tak jakby w łóżku kozę zamiast pięknej dziewczyny. Gdzie koza to film z internetu oglądany na małym ekranie.
tereza
2018-07-20 08:53
Do ja,jeżeli uważasz,że w małym miescie takim jak KG nikomu nic się nie chce,nikomu nic się nie opłaca to Ty weź otwórz kino i inne przybytki rozrywki,kultury.
Czy Ty rozumiesz co piszesz w ogóle?Porównujesz KG do Wałbrzycha.Trzeba byc naprawdę odrealnionym aby myśleć,ze w KG na dłuższą(a nawet na krótką)metę coś takiego działało.
A wymieniona przez Ciebie garstka ludzi którzy coś chca robić(czyli załozyć swój biznes aby zarabiać na chleb)jest już iles tam czasu na rynku i wiedzie im się raz lepiej,raz gorzej ale skłaniając ku dołowi.
ja
2018-07-19 19:09
W Kamiennej nikomu się nic nie chce i nie opłaca, a można! Wystarczy chcieć. Kino super pomysł. Brać przykład z kina Apollo W Wałbrzychu.
ja
2018-07-19 19:08
Wszystko można wystarczy chciec a tu w Kamiennej nic sie nie chce garstka jest ludzi którzy chcą
Gaweł
2018-07-19 15:49
Kino nie bo jest internet, knajpy nie bo piwo w sklepie taniej i są parki. W sklepie przymierzę a kupuję w necie. Na większe zakupy olewam lokalnego sprzedawcę i gram gościa w markecie. Do fryzjera jeżdżę do Wrocka bo tam się znają to nic że 150 strzyżenie a w KG bidoki biorą 8 zł bo pewnie są słabi. Opony wymieniam sam, jestem złotą rączką więc remonty też ogarniam. Tylko nie rozumiem tych kamiennogórskich prywaciarzy że narzekają na brak klientów i że nic się nie opłaca. Ja też ciężko pracuję tylu petentów przychodzi z takimi bzdurami.
tereza
2018-07-19 14:47
Hm,co niektórym polecam więcej realizmu życiowego.Kino w KG które by świeciło pustkami bo za 10 zł można sobie wykupić film w necie i zaprosić na seans znajomych.Następna kawiarnia w której klientów było by w ciągu tygodnia tylu ,że na palcach obu rąk policzyć.Więcej sklepów, jak i tak jest sporo, a na większe zakupy nie spożywcze jedzie się do większych miast lub korzysta ze sklepów internetowych.
mieszkanie+ kino-
2018-07-19 14:18
Kina to nie będzie, stare dziadki tam nie chodzą. Pytanie z innej beczki. Te domki drewniane co zostały nad Zalewem po dniach Kamiennej Góry to te mieszkania dla młodych od burmistrza?
Mietek
2018-07-19 11:27
Żadne kino mało co osób chodzi do kina za 25 zł wola kupic piwo i isc nad zalew
Zenon
2018-07-19 11:21
Najgorsze jest to, ze sklepów jest garstka... Czy na wyższych piętrach nie ma szans ściągnąć innych inwestorów? Jakiejs fajnej kawiarni? Czegoś w tym stylu? Poza tym mogliby zainwestować w ochronę bo te rajdy i kręcenie bączków na parkingu zapominając o tym, że chodzą nim piesi, a przede wszystkim dzieci to jest tragedia...
Mieszkaniec
2018-07-19 11:04
Wielka szkoda, że nie powstał multipleks kinowy o którym chodziły pogłoski. A w naszym mieście kino jest bardzo potrzebne każdy na to czeka.