DO GÓRY
#reklama

Zarośnięte groby


     
    Udostępnij

– Serce się kraje, kiedy się na to patrzy – skarży się nasza Czytelniczka, która odwiedziła w weekend groby bliskich w Kamiennej Górze. – Zarośnięte aleje, wybujały żywopłot, bałagan.

Tak całkiem niedawno wyglądał cmentarz przy ul. Wałbrzyskiej. To już kolejna w tym roku skarga na wygląd tego miejsca spoczynku zmarłych.
Już w czerwcu inna nasza Czytelniczka zwróciła uwagę, że na cmentarzu chyba jeszcze nie było pracowników z kosami i sekatorami. Na dowód pokazała zdjęcie zarośniętych chaszczami nagrobków.

Więcej o tym w aktualnym RTI
RG

Czytaj również

#reklama
Woda z dodatkami
Od co najmniej trzech miesięcy z kranów w Marciszowie leci brudna woda. Nie dotyczy to całej wsi, ale mieszkańców ulicy Spółdzielczej. – Nie da się tego pić, bo po zagotowaniu wytrąca się rdzawy osad. Białe ubrania po praniu są brudne od żółtych plam – mówią mieszkanki ulicy Spółdzielczej.
#AKTUALNOŚCI
0
Postawieni pod ścianą
Mieszkańcy spółdzielczych bloków w Lubawce czują się oszukani. Za wymianę instalacji gazowej w mieszkaniach zapłacili horrendalne kwoty.
#AKTUALNOŚCI
5
Na co do kina? (6-12 października)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Krzeszowie, Kowarach i Sokołowsku.
#KULTURA
0
Zabawa i pomoc
Miasto Kamienna Góra, Szkoła Podstawowa nr 2, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej oraz kamiennogórskie kluby sportowe zapraszają na cykl imprez charytatywnych w nadchodzący weekend.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Anabela
2017-10-15 02:53
Pan kierownik cmentarza to jest czysta żenada a dokładniej to coś w rodzaju komunistycznego władcy nie mówiąc o tym że nie informuję ludzi rzetelnie o opłatach jak również o tym iż grobowce opłaca się tylko raz i jest to własność nie dzierżawa jak również pobiera się tylko opłatę administracyjną i to od zakładu pogrzebowego za otwarcie grobowca jeśli jest on wielokomorowy natomiast pan kierownik pobiera opłatę jak za normalny grób i za pochówek za każde otwarcie grobowca co jest nie zgodne z przepisami natomiast co do porządków to obowiazkiem pana kierownika jest wyciąć wszystkie drzewka przekraczające metr które zagrażają plytom pomnikowym ale tego oczywiście nie widać a jest takich drzewek kilkanaście i może nie tyle chodzi o metraż tych drzewek a o objętość pni są bardzo cienkie i przy następnej dużej burzy zamiast gałęzi i potluczonych lampionow będą rozważane plyty nagrobnetto no ale cóż to już problem rodzin dlatego wystarczy wnieść na piśmie oczywiście za potwierdzeniem odbioru usunięcie takowych drzewek i jesli nie wykonają to odbudowy uszkodzonych pomników ponosi zarząd
tereza
2017-10-12 17:20
Do Sylwia2W,groby opłaca się na 20 lat.Ty widocznie opłaciłaś z duzym wyprzedzeniem.
Owszem,teren nalezy do zarządcy i on powinien dbać o porządek,ale o porządek koło grobów,czyli przejścia koło grobów i na samych grobach powinni dbać dzierżawcy tych grobów.Dbanie o grób można zlecić zarządcy ale trzeba za to płacić osobno.
Sylwia2W
2017-10-12 13:12
Mam opłacony grób rodziców na 40 lat, położoną płytę, nie po to, aby tam urządzać pokaz aktualnie modnych zniczy.
Dbałość o CAŁY teren należy do właściciela i zarządcy terenu !
Czy się mylę ?
Ja tylko dzierżawę miejsce, a nie jestem jego właścicielką.
żaba
2017-10-10 16:57
Taki świetny prezes i nie dopilnował?
Mieszkaniec
2017-10-09 15:59
Narzekali niektórzy na Werszkę ,ale za niego firma funkcjonowała sto razy lepiej jak za obecnego prezesa.
tereza
2017-10-09 09:44
Główne alejki niezadbane z winy zarządcy cmentarzy,ale groby i alejki koło grobów niezadbane to wina osób ktorzy opiekują się grobami swoich bliskich.
Kierownik cmentarza
2017-10-08 17:57
Podwyżka dla prezesa albo koszenie trawy. Trzeba było wybrać.
m
2017-10-08 17:35
Dokładnie. Pod koniec czerwca na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej w alejkach rosła trawa niemal do kolan. Nie wspomnę już o tym co działo się z żywopłotami. Ale po co coś robić, zwiędnie samo...
Kat
2017-10-08 10:56
Zobaczcie jak wyglada cmentarz od czwartku po wichurach. Porozbijane znicze, porozrzucane kwiaty oraz poniszczone tablice nagrobkowe.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama