DO GÓRY
#reklama

Zaproponował pomoc a później okradł


     
    Udostępnij

Policjanci z Kamiennej Górze 10 kwietnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży mieszkaniowej. Sprawca przywłaszczył sobie dużą sumę pieniędzy oraz biżuterii na szkodę 85-letniej kobiety.

Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło 9 kwietnia w jednym z mieszkań na terenie miasta. Samotna kobieta, kiedy źle się poczuła, poszła do sąsiedniego mieszkania znajomej. Nie zastała jej jednak.
– W mieszkaniu był młody człowiek, który zaproponował chwilową opiekę oraz pomoc w umyciu okien – mówi asp. szt. Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy policji w Kamiennej Górze. – Samotna kobieta w zaufaniu przekazała mu kilka informacji.
W trakcie mycia okien, pod chwilową nieuwagę właścicielki, mężczyzna zabrał kilka tysięcy złotych oraz biżuterię.
– Na chwilę pod pretekstem zmiany odzieży udał się do swojego mieszkania po czym wrócił dokończyć pracę. Jak się okazało kolejnego dnia właścicielka zorientowała się o braku swoich oszczędności – dodaje rzecznik komendy.
Kamiennogórscy funkcjonariusze w trakcie ustaleń wytypowali podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Zatrzymany był jeszcze w posiadaniu znacznej ilości gotówki. Część jednak już roztrwonił. Skradzione banknoty zostały zabezpieczone, a sprawca trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.
– Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi asp. szt. Grzegorz Szewczyk.
Wsp. KPP Kamienna Góra (zdjęcia operacyjne policji)

Czytaj również

#reklama
Inkubator w Czadrowie
Prawie milion złotych będzie kosztowało przystosowanie budynku świetlicy wiejskiej w Czadrowie na potrzeby działania tzw. inkubatora przedsiębiorczości. Gmina postanowiła założyć u siebie pionierską w powiecie instytucję. Właśnie został wyłoniony wykonawca robót.
#AKTUALNOŚCI
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend: 13-15 kwietnia)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Na co do kina? (13 –19 kwietnia)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Krzeszowie i Kowarach.
#KULTURA
0
Powrót po dwóch latach
Kamiennogórska załoga - Piotr Hatlaś wraz z pilotem Michałem Paździurem po 2 latach przerwy powróciła do ścigania. Załoga wystartowała w Rajdowym Pucharze Ziemi Zachodniej 2018 - Radkowskim Trakcie. Niestety załoga zakończyła start na 8-oesie.
#SPORT
0

Komentarze

Cx
2018-04-13 10:48
I nic mu nie zrobią

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama