DO GÓRY
#reklama

Zamkowe aleje do wycinki?


     
    Udostępnij

Na drzewach, w tym tych najstarszych, pojawiły się tajemnicze cyfry. Czy miasto przymierza się do wycinki alejek przy Kreppelhofie?

Od lat 60. ubiegłego wieku rujnuje się dawna ozdoba miasta – wielki pałac. W nie najlepszej kondycji są też zamkowe alejki, pozostałość po czasach świetności, kiedy rezydencję otaczał piękny park z ogrodem. Aleje ciągnęły się w kierunku miasta. Miejsce spacerowe ma się niedługo przeobrazić. Wszystko za sprawą planów budowy 8 km ścieżek rowerowych. Jedna z odnóg ma biec właśnie przy zamku w kierunku Ptaszkowa.
Zapytany przez nas rzecznik miasta potwierdza, że inwentaryzacja drzewostanu ma związek z planowaną drogą rowerową. Ogromne dęby, lipy oraz kasztanowce pokrywają namalowane sprejem numery.
– Dopiero, kiedy będziemy mieć projekt, będziemy wiedzieć, ile i które drzewa zostaną wycięte – mówi Marcin Ryłko. – Zdajemy sobie sprawę, że część drzew stanowią pomniki przyrody, stąd trasa skoordynowana zostanie tak, aby jak najmniej ingerować w chroniony drzewostan.
Niezależnie też od budowy ścieżek rowerowych teren wokół zamku oczyszczony zostanie z mniejszych, rosnących dziko samosiejek.
Część alejek to obiekty ochrony powodziowej. Regulamin ich użytkowania nie zakazuje poruszania się po nich rowerami. Nie można natomiast sadzić na wałach drzew ani krzewów.
Red.

Czytaj również

#reklama
Kulturalny rozkład jazdy RTI - marzec 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Rada bez jednego
Do końca kadencji kamiennogórska rada będzie pracowała w okrojonym składzie.
#AKTUALNOŚCI
0
Soyka w Lubawce
Na piątek 9 marca w lubawskim Domu Kultury zaplanowano koncert Stanisława Soyki. Bilety można kupić w DK w Lubawce.
#KULTURA
0
Muzyczna uczta
Zapowiada się, że w Kamiennej Górze odbędzie się kolejny ciekawy koncert. To efekt kooperacji Centrum Kultury z agencją koncertową Borówka Music. Tym razem przed publicznością wystąpi polski artysta – Daniel Spaleniak.
#KULTURA
0

Komentarze

bz
2018-03-03 20:53
Bardzo dziękuję za tę informację. Należy pilnować, żeby znowu nie zniszczono bardziej terenu wokół zamku, który jest totalną ruiną. Mamy zły przykład dziwnego postępowania nad zalewem, kiedy usypywano "podwaliny pod amfiteatr". To że wtedy nikt nie poniósł kary do dziś jest trudne do zrozumienia.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama