DO GÓRY
#reklama

Zakazała strzelania


     
    Udostępnij

Ma około 40 hektarów na granicy Dobromyśla i Gorzeszowa. Nie podziela argumentacji myśliwskiego lobby, dlatego zakazała polowań na swoich gruntach. – Dzięki znowelizowanej ustawie okazało się to naprawdę proste – mówi Katarzyna Bielawska.

W naszym powiecie na podobny krok zdecydowała się jako druga. Jak mówi, wie o trzecim z właścicieli dużych gruntów, który zastanawia się nad takim rozwiązaniem.

Ustawa – oręż dla posiadaczy ziemi
– Dbam o przyrodę, nie lubię łowiectwa i uważam je za szkodliwe – mówi wprost Katarzyna Bielawska. – Dlatego nie chciałam, by myśliwi polowali na moich terenach.
Nasza Czytelniczka skorzystała na znowelizowanej ustawie Prawo łowieckie. Od 1 kwietnia przewiduje ona, że właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości wchodzącej w skład obwodu łowieckiego mogą złożyć przed starostą oświadczenie o zakazie wykonywania polowania na tej nieruchomości.
Dokument należy złożyć osobiście w siedzibie powiatu i w obecności starosty go podpisać. Już następnego dnia myśliwi nie mogą polować na wskazanych terenach – mówi Katarzyna Bielawska z Kamiennej Góry.
Miłośnicy strzelania do zwierząt szybko dowiedzieli się, że na terenach kamiennogórzanki nie będą mogli uprawiać swojego hobby. Zaledwie kilka godzin po oświadczeniu u starosty zadzwonił do naszej Czytelniczki myśliwy i namawiał ją do zmiany decyzji. Pozostała jednak nieugięta.
Jest jeden haczyk, który może powstrzymać innych przed takim krokiem. Ci, którzy zakażą u siebie polowań, nie mogą liczyć na odszkodowania, gdy ich uprawy czy płody rolne zostaną zniszczone przez dzikie zwierzęta.
EK

Czytaj również

#reklama
Spotkanie w sprawie suszy
W poniedziałek 17 września w Urzędzie Gminy Kamienna Góra odbyło się spotkanie rolników z przedstawicielami samorządu. Tematem rozmów była pomoc dla gospodarstw dotkniętych suszą. Pomoc, której na razie nie widać.
#AKTUALNOŚCI
0
Ludzie z żelaza
Trzy dni (14-16 września) trwało XV Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. To ekstremalny rajd turystyczny ku pamięci ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR, którzy zginęli tragicznie 13 lat temu.
#SPORT
0
Niemiec druga w generalce
Ostatnia 8 runda finałowych zawodów Strefy Sudety 2018 rozegrana została 16 września na ścieżkach wytyczonych w bielawskiej części Gór Sowich na dwóch dystansach 20 i 40 km.
#SPORT
1
Ósemka odważnych
Gniezno w ostatnią niedzielę -16 września było miejscem rozgrywania już 41. Biegu Lechitów na dystansie półmaratonu. Zwycięzcą imprezy został Arkadiusz Gardzielewski. Na 66. pozycji przybiegł Robert Oskulski z Kowar.
#SPORT
0

Komentarze

Nie mysliwy. Zwolennik przyrody
2018-09-27 10:59
O ile wiem jest zatrzęsienie dzików. Nie można strzelać zobaczymy co będzie dalej. Ktoś lub coś musi utrzymać w ryzach ich populacje. Wilków jest za mało,ale i one wolą zagryźć sarnę jelenia, cielaka, owcę czy też burka niż brać się za dzika który nie dość, że ma grubą twardą szczecinę to jeszcze potrafi się bronić. Poczekamy zobaczymy. Sami zmienią decyzję ponieważ dziki się rozplenią jeszcze bardziej i zaczną niszczyć ich uprawy, albo zaczną płacić innym za ich zniszczone uprawy. Natura nie zna czegoś takiego jak współczucie, żal strata itp podobne wyższe uczucia będące domeną człowieka. Natura jest twarda i bezwzględna i wykorzystuje każda okazję do rozwoju. Nikt poza myśliwymi nie jest w stanie kontrolować populację dzików. Możemy przyzwyczaić się do biegających po osiedlach stadach dzików godzić się na niszczenie zieleni trawników ogródków, albo godzić się na biegające po okolicach licznych watachach wilków i siedzieć w domu, ale przynajmniej będzie kontrola nad dzikami, albo przestać robić cyrków z myśliwymi i pozwalać im na okresowy odstrzał nadmiernej ilości dzików i mieć spokój z dzikami i wilkami. Nikt nie ma zamiaru wyrżnąć w pień dzików czy innej zwierzyny, ale ktoś musi zastąpić drapieżniki, które w dawnych czasach kontrolowały zwierzęta roślinożerne. Nie jestem myśliwym, kocham przyrodę, ale stąpam twardo na ziemi i rozumiem prawa jakie występują w naturze i to należy przestrzegać żeby dalej otaczająca przyroda razem z dzikami jeleniami wilkami i innymi stworzeniami były piękne. Najważniejsza ma być równowaga w przyrodzie a nie to czy nam się to podoba czy nie.
Jan
2018-09-23 20:11
Brawo popieram
taaa
2018-09-23 11:43
Wykryto handel groźnymi krzyżówkami psów z wilkami. We Włoszech.
Polecam...
rapanuja
2018-09-23 08:26
Super, dobrze że PiS rządzi, wreszcie prawo mają właściciele a nie myśliwi.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama