DO GÓRY

Z zimy na lato w jesienną noc


     
    Udostępnij

W weekend pogoda załamała się przynosząc nam śnieg. Początek tygodnia to z kolei wichury i nagły wzrost temperatury. W noc z poniedziałku na wtorek w ciągu 2 godzin ciepło powietrza wzrosło o około 10 stopni. Dobowa amplituda wyniosła niemal 16 stopni.

Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Mieszkańcy regionu z trudem mogą uwierzyć, co pokazują ich termometry. Jeszcze w niedzielę leżał październikowy śnieg. W poniedziałek 29 października temperatury z rana i w ciągu dnia nie przekraczały 3 stopni. Już o 23.00 słupek rtęci pokazywał około 16 stopni. Wysoka jak na porę roku temperatura utrzymywała się całą noc. Zmianie pogody towarzyszą jednak również silne porywy wiatru, które okazały się już niebezpieczne i poczyniły szkody.
Red. /foto: wolne media (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Honorowe trafienie Urbanowicza (galeria)
W sobotę piłkarze Czarnych Przedwojów podejmowali ekipę z Łomnicy. Niestety gospodarze rozegrali słaby mecz. Dodatkowo rzut karny zmarnował Kurek, a Pietrzykowski pod koniec meczu wyleciał z drugą żółtą kartką z boiska. Goście ostatecznie wygrali 2:1 (1:0).
#SPORT
0
Pech kamiennogórzan
Podopieczni Adama Blicharskiego przed wyjazdem zapowiadali walkę i wywiezienie przynajmniej punktu z Lubania. Ekipa Olimpii była bardzo blisko marzeń. Niestety straciła decydującego gola z Łużycami w 86. minucie, przegrywając 1:2.
#SPORT
0
Język poezji
Tamara Kalinowska, artystka Piwnicy Pod Baranami była gościem 11. Wieczoru Filologa w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. W auli szkoły zebrał się tłum ciekawskich. Kawiarenkowa widownia z trudem pomieściła kamiennogórzan. Autorka zaprezentowała wiązankę przebojów kabaretu oraz okrasiła swój występ licznymi anegdotami.
#RÓŻNE
0
Leśne zabawy
W czwartek 25 października uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze gościli w Szkółce Leśnej w Krzeszowie. Zajęcia z dziećmi prowadził leśniczy Bartłomiej Dymek.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama