DO GÓRY

Z Poznania do Strasburga przez Kamienną Górę


     
    Udostępnij

Kamienna Góra znalazła się na trasie biegu Freedom Charity Run. Uczestnicy akcji przemierzają trasę z Poznania do Strasburga. Ponad 1000 km. W poniedziałek przybiegli do Kamiennej Góry z Czarnego Boru. We wtorek 4 września z rana udali się w drogę do Czech.

Celem biegu jest uczczenie setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej i odzyskania niepodległości przez Polskę oraz pobudki charytatywne. Chodzi o zebranie środków na pomoc dla szkoły dzieci uchodźców syryjskich w Arsal w Libanie oraz dla Matyldy Klimowicz, dziewczynki, która urodziła się z bardzo poważną wadą kończyny dolnej.
Biegacze z Freedom Charity Run przemierzą łącznie 1049 kilometrów, by 12 września dobiec do mety w Strasburgu. Trasa biegnie przez Leszno, Wrocław, Kamienną Górę, Jicin, Pragę, Pilzno, Norymbergę, Aalen i Kehl.
W Kamiennej Górze 3 września uczestnicy akcji zostali powitani podczas specjalnego pikniku na rynku. Grupa o nazwie Kamiennogórzanki przygotowała z tej okazji pokazy i naukę salsy. O godz. 8:30 we wtorek rozpoczął się kolejny etap. Uczestnicy pobiegli z pod kamiennogórskiego ratusza do czeskiego Jicina. Sygnał starty dał burmistrz miasta.
Organizatorami i uczestnikami akcji są m.in. członkowie filantropijnej organizacji Lions Clubs International.
Red.

Czytaj również

#reklama
Włamania i kradzieże
22-latek jest podejrzany o to, że dopuścił się w Kowarach w lipcu włamania do pomieszczenia gospodarczego. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia oraz narzędzia budowlane. Z prywatnej posesji ukradł też skuter na szkodę innego mieszkańca Kowar.
#AKTUALNOŚCI
0
Starym traktem
Kamiennogórski oddział PTTK zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cyklu rajdów krajoznawczych Poznajemy Góry. 14. wyprawa poprowadzi w swojskie Rudawy Janowickie.
#RÓŻNE
0
Kino za Rogiem "Ziemowit" Bolków – wrzesień 2018 r.
Kino w Gminno-Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie zaprasza.
#KULTURA
0
Chóralne pieśni
W Bolkowie odbędzie się wyjątkowy koncert.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama