DO GÓRY

Wymaga naprawy


     
    Udostępnij

Otwarty kilka miesięcy temu most na Bobrze wymaga gruntownego remontu – tak uznał nadzór budowlany i zwrócił się o wykonanie prac do miasta. Nadal nie wiadomo jednak, czy ratusz jest właścicielem przeprawy. – Dopóki nie jest to ustalone, nie możemy wykonać jakichkolwiek prac – mówi Marcin Ryłko, rzecznik ratusza.

Mowa o moście prowadzącym do centrum handlowego w Kamiennej Górze. Przez ponad 2,5 roku przeprawa była zagrodzona przez TBS, który uważał się za jej właściciela. Odmiennego zdania było miasto, które domagało się, by Towarzystwo zdjęło zasieki i umożliwiło mieszkańcom przejście. Kiedy prośby okazały się bezskuteczne, sprawa oparła się o sąd. W marcu tego roku zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie nakazujący TBS otwarcie przeprawy. Sądowi jednak nie udało się ustalić, kto jest prawowitym właścicielem konstrukcji.

Więcej w RTI
Red.

Czytaj również

#reklama
Bez prądu (16 października)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Proszenie się o tragedię
Susza nie może uśpić naszej ostrożności.
#AKTUALNOŚCI
0
Książ zaprasza pod ziemię
Na ten dzień turyści z niecierpliwością czekali długo. Już od dawna tunele z II wojny światowej rozbudzały wyobraźnię. Dodatkowo marketing złotego pociągu napędził zainteresowanie. Wreszcie 16 października pierwsze grupy zwiedzających zejdą do tuneli wydrążonych na głębokości 50 metrów pod zamkiem w Wałbrzychu.
#KULTURA
0
Nagrody dla nauczycieli (galeria)
W czwartek 11 października w Muzeum Tkactwa odbyła się uroczysta miejsko-powiatowa gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia nauczyciele z placówek na terenie Kamiennej Góry otrzymali gratulacje i nagrody.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

tereza
2018-10-15 09:46
Ten most nie służy tylko ludziom jako skrót do marketu, ale przede wszystkim skraca drogę którą ludzie pokonują do pracy,z pracy lub z innych powodów, nie związanych z zakupami w galerii.
Zosia
2018-10-14 19:32
Mireczku, a dawniej nie było połączenia miasto - galeria i jak Ci biedni ludzie wtedy chodzili?
Mirek
2018-10-14 12:24
Ten most powinien być utrzymany dla pieszych jest super połączeniem masto - galeria handlowa .

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama