DO GÓRY

Wykonawcy S3 wybrani


     
    Udostępnij

Wczoraj (12 września) GDDKiA poinformowała o wyborze wykonawców dwóch odcinków S3 – z Bolkowa do Kamiennej Góry oraz z Kamiennej Góry do granicy państwa.

Odcinek Bolków – Lubawka (granica RP) realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj“. Jego budowa podzielona została na dwa zadania. Pierwsze polegać będzie na budowie trasy od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra Północ. W sumie to ok. 16 kilometrów. Jej wykonawcą GDDKiA wybrała konsorcjum PORR SA z Warszawy – PORR Bau GmbH z Wiednia. Wykonawca zaoferował wykonanie robót za 1 536 856 988,60 zł.
Drugi z odcinków drogi S3 od węzła Kamienna Góra Północ do granicy państwa w Lubawce
(ok. 15 kilometrów) wybudować ma z kolei konsorcjum Mosty Łódź SA – Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia. Wykonawca zaoferował 879 696 969,70 zł za roboty.
Droga ekspresowa S3 od Bolkowa Południe do granicy w Lubawce będzie miała łącznie długość około 32 kilometrów. Powstaną na niej m.in: trzy węzły drogowe: Kamienna Góra Północ, Kamienna Góra Południe oraz Lubawka. Znajdzie się na niej także szereg obiektów inżynierskich, w tym estakady po ok. 700 metrów każda oraz dwa tunele drogowe po ok. 2300 i 320 metrów.
MB/FOTO: Ilustracyjne maeriały GDDKiA

Czytaj również

#reklama
Dlaczego burmistrz skłamał?
Dwa tygodnie temu burmistrz Krzysztof Świątek zwołał konferencję prasową. Jej tematem były miejskie inwestycje, a przede wszystkim powody, dla których się opóźniają. Opóźniony i to mocno, jest remont Centrum Kultury.
#AKTUALNOŚCI
7
Nowy numer RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0
Szok w Sędzisławiu (galeria)
Gospodarze - Lesk Sędzisław byli murowanym faworytem pojedynku z autsajderem Dragonem Miszkowice. Niestety podopieczni Edwarda Tasiora pokazali, że potrafią się postawić wyżej notowanemu zespołowi, wygrywając 3:2 (3:0).
#SPORT
1
Plantacja za 140 tys. zł!
Nawet 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w Janowicach Wielkich miał plantację ziela marihuany.
#AKTUALNOŚCI
2

Komentarze

Olek
2018-09-14 13:16
Ale umowy jeszcze nie podpisane!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama