DO GÓRY
#reklama

Wygrały i wracają


     
    Udostępnij

W piątek 5 kwietnia ostatecznie zakończyła się sprawa pracownic zwolnionych z MOPS w Kamiennej Górze. Sąd przywrócił kolejne dwie do pracy.

 



 


Wyrok jest prawomocny.
– Sąd okręgowy oddalił apelację i utrzymał w mocy wyrok sądu rejonowego z lipca 2012 roku – mówi sędzia Andrzej Wieja.
Są utrzymał również w mocy odszkodowania dla zwolnionych pracownic. Sylwia Feszler-Ogórek i Grażyna Jaśnikowska już zapowiedziały, że zgłoszą gotowość do pracy. Jeżeli tak się stanie, MOPS będzie musiał przyjąć je i wypłacić około 70 tys. zaległych pensji.
Przypomnijmy, że podobny wyrok 11 stycznia usłyszała Danuta Bednarz.
Pracownice zostały zwolnione w 2011 roku. Sąd uznał, że naruszone zostały przepisy prawa pracy. Pracownice zrzeszone były w związku zawodowym „Solidarność”.
W związku ze złamaniem przepisów zarzut wykroczenia usłyszała też dyrektor ośrodka. W połowie marca 2013 roku zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie sprawie. Dyrektor została ukarana grzywną.


 






Więcej na ten temat również w:
Dyrektor ukarana
Do pracy czy nie?
Wraca do pracy


 




RG


 

Czytaj również

#reklama
Reklama
#STAŁE
12
Hiszpania i przyroda
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zaprasza na Dni Otwarte.
#RÓŻNE
0
Tuzin bramek (galeria)
Punktualnie w samo południe na boisku w Czadrowie spotkali się piłkarze miejscowej Victorii i Nysy Wolbromek. Garstka kibiców zobaczyła aż dwanaście bramek. Wynik 6:6 (3:2) nie krzywdzi żadnej z drużyn.
#SPORT
8
Wczesne Wspomaganie Rozwoju
Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji – Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej  w Kamiennej Górze zaprasza na spotkanie ,,Grupy Wsparcia Rodziców dzieci objętych WWR”.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

KASIA
2013-04-13 06:10
Dla tej z prawej to już druga wygrana wojna PIERWSZA BYŁA O MĘŻA .POWODZENIA ŻYCZY kASIA
muniek
2013-04-12 15:08
ludzie dlaczego nie napiszeci prawdy.przecierz nowakowa jest dzieki temu ze pukal ja zielinski i krauze a matke swiatek.przeciez to banda i zlodziejstwo mozna powiedziec ze ukradli zkasy miejskiej tyle tysicy.lysy nic nie robi bo nowakowa to jedo baba moze bula znam mirelke i wiem ze za loda jhost jej matka i ciotka w bibliotece.burmistrz to kretyn skonczony ze sie boi tej durnej jak but nowakowejdlupie radne powinny popedzic te cicho dajke tam gdzie jej miejscxwe gzyli do krzeszowa niecg daje dupy tam.to zlodzieje co kradna biedakom zasilki itrza ich dac do prokurature.wsadzic dziadow.i niech kabluja.mirelka dobrze ze dawala tylko zielinskiemu bo cala rodzina by robila w miesci todziadizldzieje.nic mi nie dali jakb bylem w mops chamy i.ta nowakowa jak spotkamti napluje w morde suka jedna
od cc
2013-04-12 12:53
to czytaj tekst ze zrozumieniem i wpisuj się dopiero jak naprawdę coś sprawdzisz i posiadasz rzetelną wiedzę. A wiem, że twój wpis daleki jest od rzetenej informacjii oraz obiektywizmu. Ponadto
mój wpis nie odnosił sie do p.zielińskiego oraz jego inteligencji.
do cc
2013-04-12 10:05
A dla mnie to nie rybka.Lubie faktycznie aby wpisy były obiektywne i rzetelne.Zatem po sprawdzeniu okazało ze pracownicy mopsu wcale nie zarabiaja najwiecej.Natomiast sama pani kierownik zarabia bardzo dużo w porównaniu do innych szefow osrodkow.LATWO się domyslic ze przy malej ilości pracowników pensja pani kierownik wpływa na srednia zarobkow.Jesli chodzi nagrody to informacja jest bardzo watpliwa.Jesli chodzi o estetykę osrodka wystarczy zobaczyć Lubawke.W Kg pracownik socjalny nie ma szans na rozmowe indywidalna z klientem.Zas za czasów p. HRYMOC orodek był zaliczany jako jeden z wiodących w całym woj.dol.pod względem efektow pracy..Pani Nowak wyraźnie nie rozumie związku pomiędzy dyscyplina a motywacja do lepszej pracy.Zgadzam się jedynie ze podnoszenie prywatnch spraw to oznaka braku logicznej argumentacji ale przciez wsadzanie na stolek kierownika osrodka swojej teściowej/lub przyszłej/to klasyczny nepotyzm, zatem nie zgadzam się ze Zielinski był nieinteligentny jak sugeruje CC
iza
2013-04-12 09:54
nawet gdyby tak było to i tak każdą decyzję zatwierdza pani dyrektor albo jej zastępczyni.gdyby dyrektor miała jakieś wątpliwości co do wydawanych decyzji przez pracownika socjalnego to by ich nie podpisywała.
jeleniogorska
2013-04-12 08:41
A ta pani to Rydz Danuta komu chciala to przyznawala pieniazki i pomoc
de facto
2013-04-12 08:36
Przezyly bo mialy kesz a z kad to ???moga powiedziec ze oszczedzaly mezowie je utrzymywali najgorsze znaja luki i wiedza jak kesz krecic z lewizny
de facto
2013-04-12 08:28
W tej firmie zawsze dzialy sie cuda kiedys za ludzi zmarlych pobierano kesz
222
2013-04-12 06:36
****
bella
2013-04-11 20:23
oj,chyba jeszcze ludzie w tej swojej złosliwosci i głupocie,puknijcie sie w głowe a usłyszycie -----echo.
waldek
2013-04-11 17:35
To prawda Pani L.Nowak była sekretarką w Urzędzie Gminy
iza
2013-04-11 15:59
od sekretarki do derektorki:)szybka kariera, wywindowała się dzięki zięciowi i temu że razem ze swoją świtą popiera K.Świątka.ktoś taki jest nie do ruszenia.przynajmniej do wyborów :P
do felka
2013-04-11 11:19
masz racje to prawda.wszystko co staje na drodzr nowakowej to wrog.niestety to tepa baba i niewie ze to obroci sie przeciwko niej.niewiem jakim cudem omamila naszego burmistrza przeciez to madry czlowiek.wystarczy zapytac kogokolwiek tez tego nie rozumie.moim zdaniem przebywanie z ta pania toi ujma na honorze kazdego a co dopiero burmistrz.mistrzyni swiata w intrygach knowaniach za cene wladzy oddala corkr zielinskiemu bardzo brzydkiemu facetowi tak brztkiemu ze mowiono o nim ze to.....dzis kasia ma innego meza i zawdziecza nowakowej wolnosc.
do roki
2013-04-11 09:50
rodzinne do 15:30
roki
2013-04-11 07:54
Co ty piszesz dla pracujących matek jest dział rodzinny a on zawsze do 15
właśnie
2013-04-10 18:42
Nie pamiętacie jak przewodniczący solidarności Regionu Jeleniogórskiego wypowiadał się w radio Wrocław i cieszył się ,że wygrały sprawę, bo nie chciały pracować na dwie zmiany, a w ośrodku dyrektorka wprowadziła dwuzmianowość, a Jaśnikowska,Bednarz,Feszler -Ogórek przyjmowały się do pracy do godziny 15,30.Co na to matki i żony,które pracują na dwie zmiany a nawet trzy zmiany i mają do tego małe dzieci.
cc
2013-04-10 18:26
mnie to rybka,ale dlaczego nikt nie napisze obiektywnie,że dzięki Pani Nowak to pracownicy szczególnie socjalni zarabiają tyle,że mają najwyższe płace w całym byłym jeleniogórskim.Mają ekwiwalent na odzież gdzie inni nie mają i wiele innych, że mieli nagrody kilka razy w roku.
To wszystko nic,ośrodek na miarę możliwości zadbany.Ale jak się wzięła za dyscyplinę, której w ośrodku nie było i zaczęła wymagać od pracowników socjalnych rzetelnego wykonywania obowiązków to dopiero się zaczęło.Bo wcześniej to robiły co chciały i robiły co chciały nie zawsze związanego z pracą.Zastanówcie się co piszecie bo łączenie spraw prywatnych świadczy o niskim stopniu inteligencji i braku logicznych argumentów
Lucyfer
2013-04-10 15:19
Mówi wam to coś?
arti
2013-04-10 15:08
a ja uważam że pani lócyna jest rzyczliwom osobom
gość
2013-04-10 11:23
Gratuluję wygranej. Wreszcie prawda wygrała
Felek
2013-04-10 09:15
To prawda gdzie pojawia się pani N to pozostawia po sobie ruiny i smutek w Urzędzie jak pojawiła się ze swoją córeczką też wiele złego pozostawiły po sobie,a mądre dziewczyny im przeszkadzały bo nie chciały usługiwać przyszłej pani burmistrzowej i jak to się skończyło?, dziwne że nie widział tego burmistrz i pozwalał na to wszystko i pozwala na to w dalszym ciągu.A może to takie władze udają ze są ślepi i głusi bo to im na rękę.
och och
2013-04-10 08:17
#34 och och 2013-04-10 08:23
Ktoś sie podszył pod mój nick.
do och och
2013-04-10 06:43
nowakowa na burmistrz.brawo jestes wielki.miasto zasluguje na kogos takiego.nie ugieta w walce nie wie co to kompromis.rozum to dla niej abstrakcja a zielinski to guru i ziec.to co obecny burmistrz robi juz 8 lat to nowakowa zrobi w 2 miesiace.caly urzad bedzie bedzie taki nowakowy nikodo nie zostawi nikomu nie daruje.kabaret NOWAKI to pryszcz z tym co mieszkancy zobacza w nowej nowakowej rzczywistosci.kazdy mieszkaniec bedzie musial dawwc danine na ytrzymanie urzedu.pol pensji a rencisci i emeryci po 70 procent.lud po roku nazwie ja krolowa.po dwoch latach bedzie juz krolowa serc.ludnosc zmaleje do 5 tys .a kamienna gora bedzie krolestwem.jaka tam kamienna to bedzie NOWAK CITY.KAZDE DZIECKO BEDZIE MIALO NA IMIE LUCYNA A CHLOPIEC LUCEK.przepraszam bardzo wszystkich ale na chwile przysnelem przy kompie.to byl zly sen.sprawdzilem SWIATEK jest nadal burmistrzem.jestem szczesliwy.
och och
2013-04-10 06:23
Mam pomysł skoro burmistrz nie potrafi poradzić sobie w tak prostej sprawie. Pokazał,ze jest mu daleko od sprawiedliwości, dotrzymania słowa, pozwala na łamanie prawa(wyrok karny w sprawie nowak)biernie przygląda się marnotrawieniu środków publicznych. Mógł zadziałać , kiedy koszty niekompetencji jego urzędnika nie były jeszcze tak wysokie. CHYBA ZANIECHANIE TO TEŻ ŁAMANIE PRAWA. Burmistrz na zieloną trawkę a p.Nowak na burmistrza. Tej Pani nikt nie podskoczy pokaże WSZYSTKIM gdzie ich miejsce. Może jak rozwali całe miasto to ktoś w końcu zwróci uwagę na problemy Z NIĄ związane.
Zen
2013-04-10 04:49
[quote name="Obserwator"]och och na jedno wychodzi, to są synonimy[/quote]
Synonimy, ha, ha i to jest poziom reformatorów! Wstyd!
KN
2013-04-09 20:10
CO CHCECIE OD PANI NOWAK.UDERZCIE NAJPIERW NA WARSZAWE NA ULICE WIEJSKĄ TAM GDZIE SIEDZĄ RZĄDZĄCY I TAM SIĘ WYŻALIĆ MOŻECIE Z TEJ NIEUDOLNOSCI W POLSCE.PODEJRZEWAM ŻE KAŻDY Z WAS NIE JEST IDEAŁEM A SZUKA W DRUGIEJ OSOBIE WINNEGO...
Obserwator
2013-04-09 18:42
och och na jedno wychodzi, to są synonimy
och och
2013-04-09 18:15
Obserwator,chyba chodziło Ci o to,że kierownictwo nie jest kompetentne.
Obserwator
2013-04-09 17:16
czekamy na pana ruch burmistrzu! tak nie moze byc, w osrodku powinny zostac przeprowadzone gruntowne zmiany, kierownictwo najwyrazniej nie jest kongruentne!
tateusz
2013-04-09 13:47
sad glownie rozpatrywal te przyczyny ktore podala pani nowak i nie znalazl chocby najmniejszej przeslanki aby dac wiare nowakowj a dodatkowo sad okredowy podtrzymal wyrok wydzialu karnego ktory nie mial watpliwosci ze nowakowa w sposob razacy zlamala prawopracy.fajnie ktos napisal "nic sie nie stalo" a ja uwazam ze stalo sie bardzo duzo zlego i to wszystko dzieki nowakowej
beata
2013-04-09 13:31
o czym ty mowisz nowakowa kompletnie nie wie co to praca socjalna.jesli nie wierzysz to idz i ja o cos spytaj.to co odpowie to porazka.wiem to z atopsji.
do och och
2013-04-09 13:24
Dziwne, że już wtedy burmistrz nie pociągnął do odpowiedzialności dyrektora mops- bo to chyba ona odpowiada za jednostkę- a może jest tylko od siedzenia i brania pieniędzy (nie małych zobaczcie -na bipie)
och och
2013-04-09 12:14
Kasia, widać,że oglądasz film "Głeboka woda"
Rzeczywistosć,to nie film,więc nie pisz bzdur,że pracownicy ośrodka pomocy społecznej tak się martwią swoją pracą,luddźmi,że są narażeni na nebezpeiczenstwo,i że sie wypalają bardzo.
Gdyby tak było ,to nie doszło by do zakatowania parę lat temu 6 letniego Bartka,nie dochodziło by do tak częstych przemocy rodzinnych.
Kasia
2013-04-09 11:31
PRACA PRACOWNIKÓW MOPS JEST BARDZO TRUDNA I ODPOWIEDZIALNA. RZADKO MOGĄ ONI LICZYĆ NA WDZIĘCZNOŚĆ I SĄ TO ZAWODY KTÓRE SZYBKO SIĘ WYPALAJĄ I W SZCZEGÓLNOŚCI POTRZEBNE JEST IM WSPARCIE OD WSZYSTKICH LUDZI.TO ONI ROZWIĄZUJĄ TRUDNE SPRAWY LUDZKIE, WCHODZĄ DO DOMÓW GDZIE NIKT WCHODZIĆ NIE CHCE.DLATEGO WSZYSTKIM PRACOWNIKOM MOPS NALEŻY SIĘ SZACUNEK OCZYWIŚCIE TYM KTÓRZY WYKONUJĄ SWOJĄ PRACĘ Z POWOŁANIEM I WRAŻLIWOŚCIĄ SERCA.
beata
2013-04-09 09:30
a moze zamiast tego bezczelnego slowa"zwiazkowy'wystarczylo by zaczArowane slowo PRZEPRASZAM
janusz
2013-04-09 09:26
prosze sobie przypomniec artykul w rti gdzie napiali otym jak nowakowa lamala w sposob razacy prawo pracy.
człowiek
2013-04-09 09:25
do wszystkich pracownikow MOPS prosze bądzcie mili dla ludzi
Butthurt Detected
2013-04-09 08:49
[quote name="Związkówy"]Sąd nie przywrócił do pracy, bo dobrze pracowały, lecz dlatego, że są Związkówami. Informacja redakcji jest więc nie do końca uczciwa. Sąd nie odniósł się do merytorycznych przyczyn zwolnienia.[/quote]
Kogoś bardzo boli od siedzenia na stołku? Ale za to zapłacą podatnicy, niestety, nie urzędnicy...
okuli
2013-04-09 08:41
[quote name="Związkówy"]Sąd nie przywrócił do pracy, bo dobrze pracowały, lecz dlatego, że są Związkówami. Informacja redakcji jest więc nie do końca uczciwa. Sąd nie odniósł się do merytorycznych przyczyn zwolnienia.[/quote]
"Sąd uznał, że naruszone zostały przepisy prawa pracy. Pracownice zrzeszone były w związku zawodowym „Solidarność”. - a to, co tu jest napisane?
Związkówy
2013-04-09 08:20
Sąd nie przywrócił do pracy, bo dobrze pracowały, lecz dlatego, że są Związkówami. Informacja redakcji jest więc nie do końca uczciwa. Sąd nie odniósł się do merytorycznych przyczyn zwolnienia.
janusz
2013-04-09 07:40
panie burmistrzu nic sie nie stalo.pani nowak nic sie nie stalo.nic sie nie stalo ze pani nowak zostala kierownikiem dzieki zielinskiemu ktory umilowal sobie coreczke 25 lat mlodsza.nic sie nie stalo ze pani nowak rozwlila osrodek,nic sie niestalo ze uciekla na polroczne zwolnienie przed zwolnieniem nic sie nie stalo ze miejskiej kasy zaplacimy kilkaset tysiecy zlotych nic sie stalo ze atmosfera w osrodku jak w grobowcu nic sie nie stalo ze niema pieniedzy dla podopiecznych nic sie nie stalo ze osrodek jest zaliczany do najgorszych nadolnyn slasku.NIC SIE NIE STALO
ewa
2013-04-09 07:20
zgadzam sie z toba.to przeciez pani nowak narobila takiego zamieszania i powinna odejsc.pan burmistrz pewnie to jez zrozumial
ah
2013-04-09 05:53
trzy wracaja , a jedna powinni zwolnic!!!!, wkoncu to przez nia to całe zamieszanie i koszty jakie my zwykli podatnicy ponosza, koniec ochronki przez pana burmistrza!!!! dziekujemy pani dyrektor!!!
wtf
2013-04-08 20:31
Ty lepiej zmień używki haha :lol:
nk
2013-04-08 20:19
Następne "KRÓLOWE" wracaja do pracy w Mopsie.Kiedys przez tel.zamiast usłyszeć informacji to usłyszałem że rozmawiam z "KRÓLOWĄ"...
Ola
2013-04-08 18:49
No to teraz do sadu winnych tej niegospodarności , wszak trzeba płacić odszkodowania i powinien to pokryć burmistrz z dyrektorka z własnej kieszeni
Niunia
2013-04-08 12:51
Miasto bogate! Stac je na takie ekstrawagancje, wszak było to do przewidzenia po wyroku pierwszej instancji!Brawo Panie Burmistrzu! Z własnej kieszeni nikt nie płaci :D :D :D Radny generał dowiezie kaszy i będzie okej!!
ania
2013-04-08 10:59
A MY SIE BARDZO CISZYMY ZE DZIEWCZYNY Z KAM-GORY WYGRALY SWOJA SPRAWE.WPRAWDZIE TO NAS NIE DOTYCZY BEZPOSREDNIO PONIEWAZ PRACUJEMY E SASIEDNIM OSODKU ALE BARDZO NAM BYLO SZKODA NASZYCH KOLEZANEK.NASZ BURMISTRZ NIGDY BY DO TEGO NIE DOPUSCIL GDYZ W NASZEJ PRACY DOSC MAMY STRESOW Z KLIENTAMI I NASZA SZEFOWA Z BURMISTRZEM ROBIA CO MOGA ABY ATMOSFERA W BIURZE BYLA ZAWSZE DOBRA.ZRESZTA GDYBYSMY MIELI TE PIENIADZE KTORE ROZTWONILA PANI NOWAK NA SPRAWY SADOWE TO NASI PODOPIECZNI BYLIBY SZCZESLIWI.POPROSTU W NASZEJ PRACY BARDZO WAZNE SA PIENIADZE.WSZYSCY Z "BRANZY" WIEDZA DOBRZE ZE NOWAK ZLUPELNIE SIE NIE ZNA NA PRACY SOCJALNEJ I NIE ROZUMIEMY DLACZEGO BYLY TE ZWOLNIENIA.JESZCZE RAZ POZDRAWIAMY WAS DZIEWCZYNY I NIE PRZEJMUJCIE SIE GLUPIMI WPISAMI .NIE LATWO SIE PRZYZNAC DO PORAZKI ALE LATWO WPISYWAC DURNE KOMENTARZE.DZIEKUJEMY RADAKCJI ZA TA INFORMACJE.PODNOSI NAS NA DUCHU.SPRAWIEDLIWOSC ZWYCIEZYLA.
haaah
2013-04-08 10:02
a może i tak ...
Lekarz
2013-04-08 10:00
[quote name="haaah"]no a w szczególności patrząc na ta Panią z prawej strony .... :cry:[/quote]
Może to ze stresu?
haaah
2013-04-08 09:58
no a w szczególności patrząc na ta Panią z prawej strony .... :cry:
wrtop
2013-04-08 09:52
Odchodzac ciut od tematu,patrząc na fotki tych Pań można rzec,że brak pracy nie wpłynelo na ich sylwetki.
Tyle miesięcy na bezrobociu,bez grosza przy duszy,nie zeszczuplały ani trochę.
de facto
2013-04-08 09:21
http://praca.interia.pl/zarobki/news-wyzysk-polski,nId,775950
do bezdomnego
2013-04-08 08:59
Masz rację dyrektorka powinna w końcu zwrócić uwagę na osoby bezdomne w naszym mieście. Zdobywać fundusze (broń boże oddawać jak do tej pory), aby pracownicy socjalni mogli wykazać się w swojej pracy. Bo mile jest słyszeć dobre słowo, ale tym nikt brzucha nie napełni. Nie wspomnę o innych potrzebujących.
bezdomny
2013-04-08 08:44
A może zamiast walki wziąć się do rzetelnej pracy a nie mącić.Od mącenia są inni. :P
Beata
2013-04-08 08:13
Pan BURMISTRZ i Pani Nowak uznali ze nie wolno mieć innego zdania w zarzadzaniu ośrodkiem i zwolnili długoletnich wykształconych pracowników co moim zdaniem jest bardzo słuszne.Bo jak będzie wygladala jednostka gdzie dopuszcza inne zdanie zwykłych pracowników.pani dyr.NOWAK wie o tym i miała odwage cywilna nie dopuscic do glosu innych.BRAWO!!!!!
obserwator
2013-04-08 07:34
Brawo panie gratulacje pokazałyście że warto walczyć o swoją prawdę,nie poddałyście się wracajcie i walczcie dalej o prawidłowe działania MOPS