DO GÓRY
#reklama

Wygrać z zarazą


     
    Udostępnij

Kolejny wirus zagraża zwierzętom i gospodarce.

Afrykański Pomór Świń (ASF) to zagrożenie, które spędza sen z powiek służbom weterynaryjnym już od 5 lat. Wtedy pierwsze ogniska tej choroby o tropikalnych korzeniach pojawiły się u naszych wschodnich sąsiadów. Wirus niestety się rozprzestrzenia i zachorowania zwierząt pojawiły się w Polsce centralnej i wschodniej oraz w Czechach. Jest obawa, że może pojawić się także w naszym regionie.
– Dynamika tego wirusa jest bardzo duża. Wpływ na to ma czynnik środowiska, nieprzewidywalny ruch ludzi, m.in. migracja ekonomiczna ze wschodu oraz turystyka – mówi Edyta Gizel-Gawron, powiatowy lekarz weterynarii w Kamiennej Górze.
W wielu miejscach w kraju służby już mają poważny problem z pojawieniem się ognisk zakażenia. Wiąże się to z wieloma restrykcyjnymi czynnościami.
– Konieczne są działania myśliwych – mówi szefowa powiatowego inspektoratu weterynarii. – Zmniejszenie populacji dzika jest zdaniem naukowców skutecznym środkiem zaradczym.

więcej w najnowszym numerze RTI - już w kioskach!
RG/ foto ilustracyjne (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Maluch do żłobka, mama do pracy (ts)
Zarząd województwa przeznaczył ponad 27 mln zł na tworzenie nowych miejsc opieki dla najmłodszych. To szansa dla rodziców, by zostawiając maluchy pod dobrą opieką, mogli wrócić do pracy.
#AKTUALNOŚCI
0
Najwyższa waloryzacja od pięciu lat
Więcej pieniędzy na swoim koncie zobaczą emeryci już w marcu. Jak co roku właśnie w tym miesiącu zostaną zwaloryzowane kwoty wypłacanych przez ZUS świadczeń. W tym roku wzrosną o całe 2,98 proc. Tak wysoka podwyżka wynika tego, że wzrost wynagrodzeń był wyższy, niż można było się spodziewać po pierwszych trzech kwartałach 2017 r.
#RÓŻNE
0
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 7/2018 (896)?
#RÓŻNE
0
Kameralny Głoś
Dom Kultury w Lubawce zaprasza w w sobotę 17 lutego na walentynkowy kameralny koncert zespołu G/łoś – Glorii Janeczek i Łukasza Łosia.
#KULTURA
0

Komentarze

Sasza
2018-02-15 12:58
Z tą zaraza nic nie trzeba robić przyroda sama sobie da radę tak było od wieków
Dydek
2018-02-15 11:23
słucham ,,zielonych,, :D

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama