DO GÓRY
#reklama

Wyborcza karuzela


     
    Udostępnij

Zaskakujące powroty, nieprzewidziane zwroty, nowe twarze.

Aż 381 osób ma w powiecie kamiennogórskim ambicję zostania radnym. Miejsc do obsadzenia jest znacznie mniej, bo 77. Do tego zgłosiło się 9 kandydatów na burmistrzów i 4 na wójtów. Do obsadzenia 4 stanowiska. Są też lokalne nazwiska na listach do sejmiku. Walka o głosy wyborców potrwa do 21 października. Wówczas okaże się, kto zmierzy się w samorządowych dogrywkach, a kto ma już mandat na najbliższe 5 lat.

Za nieco ponad 2 tygodnie wybory. Do 26 września komitety musiały zgłosić kandydatów na wójtów i burmistrzów. Serwis PKW już opublikował listy. Wynika z nich, że trzema kadencjami nie znudził się Krzysztof Świątek. Także to, że potencjalnym kandydatom zabrakło odwagi, by zawalczyć z Patrykiem Strausem. Z kolei Iwona Krawczyk opuściła wyborców z rodzimego powiatu na rzecz wałbrzyskiego. O dobrach samorządowych przypomnieli sobie po krótszej lub dłuższej nieobecności u władzy Tomasz Kulon czy Artur Zieliński. Wśród kandydatów na radnych też nie brakuje ciekawostek. Zacznijmy od tego, że najmłodsi mają po 18 lat. Najstarszy to 84-latek.

Więcej w RTI!
Red.

Czytaj również

#reklama
Noc w kościele Langhansa
Na wyjątkowe wydarzenia zaprasza w piątek 5 października parafia ewangelicko-augsburska w Wałbrzychu.
#RÓŻNE
0
Za pół ceny
Najbliższy weekend w turystyce i rekreacji będzie przebiegał pod znakiem ogólnopolskiej akcji promocyjnej.
#RÓŻNE
0
Nowy numer Tygodnika już w kioskach
O czym piszemy w RTI 40/2018 (929)?
#AKTUALNOŚCI
0
Piotr Machalica „Mój ulubiony Młynarski”
Teatr im. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na recital.
#KULTURA
0

Komentarze

arek
2018-10-12 19:52
Przesledziłem programy wyborcze kandydatów. Sensowne programy przedstawił PiS I Janusz Chodasewicz.Widać że znają problemy mieszkańców . Reszta to bełkot i obietnice na kiju.
Kolekcjoner
2018-10-10 12:04
Tego łysego Krzyska powinno się wykreślić natychmiast to czerwonak jak nie miał pracy wszystkim (*** treść wymoderowana***) wchodził a teraz po 50 tys kolega rozdaje bo to nie jego a ceny wody w górę z własnej kieszeni niech płaci tylko gadane ma jak wszyscy czerwoni
Bolo
2018-10-09 18:46
A kiedy zobaczymy debatę publiczną kandydatów?
Panie Redaktorze- kandydacie, proszę rzucić rękawicę jako pierwszy!
tereza
2018-10-06 14:15
Sorry,ale jeżeli kandydat na burmistrza,nawet jak jest młody,do tego wykształcony chciał ściągnąć pomnik JPII z Francji do Kamiennej Góry(oczywiście nie za swoje pieniądze, ale podatnika) to po prostu niezbyt nadaje się na burmistrza.
mustafa
2018-10-05 19:17
trzymam kciuki za ciebie wreszcie moze pojda nie oczekiwane zmiany,przeciez tak nie moze byc ze by nasz kamiennogorski trener siatkowki nie mogl sie doprosic o dotacje na hale koszulki a o pilce nie wspomne ale za to jest park lionowy z zobowiazaniami pan zdrojewski ma licecje miedzynarodowa mlodzierz po sukcesach naszej kadry chciala by nasladowac ale nie pasuje do ukladow razem (sld,pzpr czyli czerwonych)dlatego czas na zmiany maja emerytury z policji oraz nabyte niech sobie kupia dzialeczki i tam zadza i znajda satysfakcje a nie do rady tam trzeba ludzi mlodych i ikra ,a nie pytajacych kiedy kasa dorabiajac do emerytur
gerard
2018-10-05 18:16
Widziałem dziś plakat obecnego Burmistrza na CK.Porażka Panie burmistrzu reklamować się na inwestycji na której Pan poległ.Teraz remont z zewnątrz za 13 mln utracona dotacja plus nadpłata dla poprzedniej firmy ( Czy coś wiadomo co z tą nadpłatą??)
Ile będzie kosztować drugi etap? drugie tyle ??wyposażenie ? Za 25 mln można postawić nowoczesny i wyposażony obiekt
Ja i moi znajomi nie zagłosujemy ani na Pana i Pana ludzi.
Arek.
2018-10-05 15:16
prubuj znalezc programy wyborcze kandydatów PO. SLD którzy poukrywaki sie za róznymi komitetami. I nic -pustka. Jedyny banet jaki widziałem na ogrodzeniu stadionu i to idiotyczny. Obecny burmistrz obiecuje nową bieżnię. Nikt nie mówi , czy powiat wejdzie w program ,,mieszkanie +'' tak potrzebny dla szczególnie młodych, remonty elewacji czy ocieplanie budynków. Nikt nie mówi o obniżeniu czynszów dla małych sklepów.Widocznie kandydaci uważają , że durni Kamiennogórzanie jak barany skreslą pierwsze lepsze nazwisko kandydata.Biorąc pod uwagę dotychczasowe rządy , częściowo mają rację mają rację.
Wyborca
2018-10-05 09:58
Anka, Ci chodzi o tego Baćke co chciał pomnik z Francji do Kamiennej ściągnąć? Jak dla mnie jest to człowiek anonimowy na chwilę obecną, szukałem i szukam jego programu wyborczego i nigdzie znaleźć nie mogę.
Adam
2018-10-04 13:01
Więcej Świątka nie wybiorę więc głosuję na MARIOLĘ
Anka
2018-10-04 11:35
Zmieńmy Burmistrza ! Głosujcie na młodego, a już doświadczonego , wykształconego kandydata na burmistrza : TOMASZA BAĆKO. Pan Tomasz będzie zdecydowanie lepszym burmistrzem od obecnego. Obecny winien dać sobie spokój i odejść na emeryturę, ponieważ od dawna jest w wieku emerytalnym.
prezes klubu
2018-10-04 11:02
Już po gali MMA w Kamiennej. Wielki zawód. Człowiek się szykuje przez pół roku na wielki szoł, walkę roku - "Czerwony Kapitan" z tonącego parostatku wspierany przez Krzysztofa Krawczyka nie tylko muzycznie versus mocny tylko w gadaniu "Strongman Buźka" przy asyście trenera Wacława Jarząbka. Miało być wielkie starcie, wielka ustawka, Wielkie Łubu Dubu w szafie czy tam klatce. Ludzie, ja się pytam: Kto... wpuścił... na salę... POLICJĘ?! Pierwsz raz widziałem ten ich dodatkowy niewidzialny patrol - jednak istnieje. Tak ludziom popsuć zabawę? Niektórzy mieli wręcz łzy w oczach. Tak nie można. 21 października miasto czeka na rewanż. Pretendentów do tytułu mistrza przybyło i jest na kogo stawiać. Będzie niezły łomot!