DO GÓRY
#reklama

Wspólnoty z dofinansowaniem


     
    Udostępnij

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej powiadomiła o przyznaniu dotacji na kompleksową modernizację energetyczną budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Na liście znalazły się adresy z Kamiennej Góry.

To trzy wspólnoty mieszkaniowe. W ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych otrzymają dofinansowanie na termomodernizację swoich budynków.
– Wszystko to w ramach środków przeznaczonych na likwidację niskiej emisji w Kamiennej Górze – mówi Marcin Ryłko z ratusza.
Dofinansowanie otrzymają wspólnoty: Lipowa 5 a,b,c, Ogrodowa 11, 13 oraz Broniewskiego 5. Trafi do nich niemal 1 mln zł. Ogólnie, we wszystkich gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej, na ponad 70 złożonych podań, do realizacji zakwalifikowano projekty 26 wspólnot. 9 z nich dotyczy Boguszowa-Gorc, a 8 Wałbrzycha.
Nie przeszedł wniosek wspólnoty z al. Wojska Polskiego 28 w Kamiennej Górze. Wcześniej na etapie oceny merytorycznej odpadły też wnioski Szkolna 5 i Kościuszki 72.
– W tym roku miasto złożyło również wnioski na rewitalizację, połączoną z termomodernizacją, budynków komunalnych. Tu rozstrzygnięcia należy spodziewać się jesienią – dodaje rzecznik miasta.
Red. / foto: http://www.ipaw.walbrzych.eu/

Czytaj również

#reklama
Wielka podróż krasnali
Pod takim hasłem już w najbliższą sobotę, 29 lipca, w Gorzeszowie odbędzie się jubileuszowy XV Zlot Krasnali. Będzie mnóstwo atrakcji!
#AKTUALNOŚCI
0
Wenecki reformator
Wyjątkowy koncert w Bolkowie.
#KULTURA
0
Piknik na trzeźwo
W sobotę 5 sierpnia na rynku w Chełmsku Śląskim odbędzie się piknik profilaktyczny pod hasłem „Trzeźwo, zdrowo i sportowo”. Organizują go MGOPS i MGOK.
#AKTUALNOŚCI
0
Sprawiedliwy remis (galeria)
W sobotnie popołudnie (22 lipca) piłkarze kamiennogórskiej Olimpii podejmowali w test meczu ekipę z Gorc. Po 90 minutach był remis 1:1. Prowadzenie gościom dał strzał Zbigniewa Bejnarowicza, natomiast wyrównał z rzutu karnego Przemek Powiertowski.
#SPORT
2

Komentarze

Czeslaw Jan
2017-07-27 10:11
Dobrze byloby gdyby budynki majace indywidualne ogrzewanie weglowe byly podlaczone do miejskiej kotlowni centralnej.Zacheta do takiej procedury byloby dofinansowanie wspolnot i jakis sposob na wieksza aktywnosc i inicjatywe ze strony administracji centralnej kotlowni miejskiej.Byloby to z korzyscia obustronna, oraz dla naszych pluc i srodowiska.
smog
2017-07-25 21:20
Miasto powinno występować o dofinansowanie dla budynków znajdujących się w śródmieściu, ponieważ tu odbywa się bardzo duży ruch samochodowy i znajdują się stare budynki, w których mieszkańcy palą w piecach. Ciekawe, w jaki sposób odbywa się typowanie wspólnot mieszkaniowych i czy miasto przewiduje w budżecie pomoc finansową dla chętnych.
ktos
2017-07-25 17:11
Bo otrzymały za małą liczbę punktów i nie są na liście.

Poniżej pełna lista projektów :
http://www.ipaw.walbrzych.eu/wp-content/uploads/2017/04/Lista-projekt%C3%B3w-zakwalifikowanych-do-etapu-oceny-merytorycznej.pdf

Red. do ktoś i kto
2017-07-25 14:26
Nie ma ich w wykazie na stronie IPAW. http://www.ipaw.walbrzych.eu/wp-content/uploads/2017/07/Lista-projekt%C3%B3w-kt%C3%B3re-uzyska%C5%82y-wymagan%C4%85-liczb%C4%99-punkt%C3%B3w-z-wyr%C3%B3%C5%BCnieniem-projekt%C3%B3w-wybranych-do-dofinansowania.pdf
ktos
2017-07-25 13:10
Oraz ul.Szkolna 5
kto
2017-07-25 13:06
Nie przeszedł też wniosek na ul.Kościuszki 72

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama