DO GÓRY
#reklama

Wodociąg w oddali


     
    Udostępnij

Wbrew tytułowi ta sieć, w którą dawno zostały wyposażone inne wioski w gminie, w Jarkowicach jest całkiem blisko. Biegnie nawet przez wieś, przecinając ją jakby w połowie. Podczas gdy mieszkańcy po jednej stronie rzeki już od lat mogą z wodociągów korzystać, ci z drugiej strony ciągle czekają na ten luksus. Wszystko wskazuje na to, że poczekają jeszcze długo. Wizja wody z kranu w ich domach oddala się z roku na rok.

– Byłem w gminie wiosną, ale nikt tam nie wie, kiedy z tym ruszą. A przecież wodociąg ułatwiłby wszystkim życie, zwiększył atrakcyjność działek w naszej wsi – mówi Jarosław Bieńkowski (na zdjęciu).
Bieńkowski mieszka „za rzeką”. Ta część wsi nie ma dziś możliwości podłączenia się do wodociągu. Nie ma, chociaż biegnie on tuż, tuż, po drugiej stronie Złotnej. Przez to on i jego sąsiedzi skazani są ciągle na studnie, a te nie zawsze mają wodę. W tym roku nie było problemów, ale w latach suszy mieszkańcy albo sami pompują wodę ze studni, albo proszą o pomoc strażaków, by się wykąpać czy oprać. Zdaniem Bieńkowskiego, nie takiego komfortu życia należy oczekiwać w XXI wieku. Nawet na wsiach. Dlatego po raz któryś pytał w gminie, kiedy ich podłączą. Odpowiedzi nie dostał. – A ja pokryłbym nawet koszt przyłącza – mówi.

Więcej o tym w aktualnym RTI
JC

Czytaj również

#reklama
Startuje festiwal w Sokołowsku
Rozmowy, panele, debaty, spotkania, projekcje, wystawa i recital. Prawdziwa artystyczna uczta od czwartku. Wszystko za sprawą 7. edycji Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski w malowniczym Sokołowsku pod Mieroszowem.
#KULTURA
0
Rozkład ważny, ale nie dla nas
Na dworcach PKP na trasie szynobusu w powiecie kamiennogórskim wiszą rozkłady ważne od 3 września do 14 października. Niestety nie oznacza to przedłużenia kursów pojazdu Kolei Dolnośląskich.
#AKTUALNOŚCI
2
Przedostatni rajd
Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią finał cyklu wypraw z Towarzystwem Turystyczno- Krajoznawczym.
#RÓŻNE
0
Weekend otwarcia w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym
W Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu inauguracja 54. sezonu artystycznego 2017/2018 NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN?
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama