DO GÓRY
#reklama

Woda z dodatkami


     
    Udostępnij

Od co najmniej trzech miesięcy z kranów w Marciszowie leci brudna woda. Nie dotyczy to całej wsi, ale mieszkańców ulicy Spółdzielczej. – Nie da się tego pić, bo po zagotowaniu wytrąca się rdzawy osad. Białe ubrania po praniu są brudne od żółtych plam – mówią mieszkanki ulicy Spółdzielczej.

Badania zlecone przez gminę wykazały znaczne przekroczenie stężenia żelaza i manganu w wodzie. Sanepid wykonał swoje, z których wyszło, że jest zdrowa i zdatna do picia. Trwa urzędniczy spór, a cierpią mieszkańcy.
Danuta Jurczak i Janina Chęcińska (na zdjęciu) mówią, że przy Spółdzielczej, gdzie obie mieszkają, problemy z jakością wody są od wielu lat. Jednak to, co dzieje się z nią przez ostatnie trzy miesiące, wyprowadza je z równowagi.

Więcej o tym w aktualnym RTI
EK

Czytaj również

#reklama
Postawieni pod ścianą
Mieszkańcy spółdzielczych bloków w Lubawce czują się oszukani. Za wymianę instalacji gazowej w mieszkaniach zapłacili horrendalne kwoty.
#AKTUALNOŚCI
5
Na co do kina? (6-12 października)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Krzeszowie, Kowarach i Sokołowsku.
#KULTURA
0
Zabawa i pomoc
Miasto Kamienna Góra, Szkoła Podstawowa nr 2, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej oraz kamiennogórskie kluby sportowe zapraszają na cykl imprez charytatywnych w nadchodzący weekend.
#RÓŻNE
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (6-8 października)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama