DO GÓRY
#reklama

Wieża na rezerwie


     
    Udostępnij

Mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego i miłośnicy Rudaw Janowickich z utęsknieniem czekają na budowę wieży widokowej na Wielkiej Kopie koło Raszowa. Zanosi się na to, że trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość.

Realizacji tego przedsięwzięcia podjęła się gmina Kamienna Góra wspólnie z partnerami. Samorząd wystąpił z partnerskim transgranicznym projektem o dofinansowanie. Niedawno zostały ogłoszone jego wyniki.
– Zabrakło nam 0,7 pkt, żeby otrzymać dofinansowanie. Jesteśmy na liście rezerwowej – wyjaśnia wójt Patryk Straus.
Projekt ma dopisek „przewidziany do dofinansowania”. Jak przyznaje szef gminy wiejskiej, teraz wnioskodawcom pozostają dwa scenariusze.
– Możemy czekać na oszczędności w tej edycji konkursu, a jeżeli to się nie uda, to aplikować o środki w drugiej edycji w czerwcu – dodaje wójt Kamiennej Góry.
Pomysł na wieżę jest pierwszym na liście rezerwowej. Otrzyma dofinansowanie, jeżeli pozostaną wolne środki z przetargów lub ktoś się wycofa z realizacji zadania. Jeżeli tak się nie stanie w ciągu najbliższych miesięcy, gmina wspólnie z czeskim partnerem ponownie zgłosi się do konkursu.
Przypomnijmy, że samorząd gminy Kamienna Góra wspólnie z Marciszowem oraz parkiem i nadleśnictwem chcą postawić na Wielkiej Kopie futurystyczną wieżę widokową. Byłaby to atrakcja zarówno kamiennogórskiej, jak i marciszowskiej strony Rudaw. Kilkadziesiąt lat temu na wzniesieniu znajdowała się drewniana wieża. Nie przetrwała do naszych czasów. Planowana konstrukcja byłaby pierwszą w powiecie kamiennogórskim wieżą widokową postawioną z myślą o turystach górskich. Znacznie uatrakcyjniłaby szlaki w tej części Sudetów, zwłaszcza w okolicach Kolorowych Jeziorek i Raszowa.
Red. foto: wizualizacja wieży (gmina Kamienna Góra)

Czytaj również

#reklama
Serwetkowy konkurs
Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza wszystkich zajmujących się szydełkowaniem, haftem, koronką, tkactwem lub innymi technikami włókienniczymi do udziału w konkursie na ręcznie wykonaną serwetkę.
#KULTURA
0
Witków znów poza finałem
Poznaliśmy nominowanych w konkursie Zabytek Zadbany. Niestety jury nie zakwalifikowało do finałowej listy kościoła w Witkowie.
#RÓŻNE
0
O czym marzą najmłodsi (galeria)
W czwartek 5 kwietnia odbyło się rozdanie nagród uczestnikom konkursu plastycznego „Kamienna Góra za 10 lat”. To II edycja konkursu, który organizuje Zespół Szkół Specjalnych. Do udziału szkoła zaprosiła przedszkola, szkoły oraz ośrodki z miasta. Udział wzięli również niepełnosprawni. W tym roku tematyką była wizja przyszłości.
#KULTURA
0
Jak za dawnych lat (galeria)
Kamiennogórzanie oraz mieszkańcy Sędzisławia i okolic mogli sobie przypomnieć, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu podróżowało się po torach w naszym regionie. W sobotę zawitała u nas zabytkowa lokomotywa z muzeum w Jaworznie Śląskiej.
#RÓŻNE
1

Komentarze

staszka
2018-04-17 13:34
Przydałoby się tam coś takiego, bo póki co wchodzi się na górę i jest wielka ku.. a nie kopa.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama