DO GÓRY
#reklama

Wielkie porządki na finał


     
    Udostępnij

W tym roku zarządca linii kolejowej w Kamiennej Górze zainwestował sporo pieniędzy w poprawę infrastruktury. Były remonty szyn oraz przejazdów kolejowych. Ostatnio PLK zajęły się estetyką.

Koszenie terenów przy torowisku oraz oczyszczanie z samosiejek czy śmieci i gruzu odsłoniło wszystkie zakamarki obszaru zajętego przez kolej. W tym roku wiele się tam działo. Od wiosny zarządca linii zaskakiwał kolejnymi pracami. Kompleksowo odnowione zostały trzy przejazdy kolejowe, renowacji doczekał się budynek przy ul. Jedwabnej, wróciły też odrestaurowane charakterystyczne semafory. Zupełnie nową jakość uzyskał po remoncie również tor numer 2. W ostatnich dniach natomiast odbywały się porządki. Czy to wstęp do kolejnych inwestycji w Kamiennej Górze?
– Dalszych prac torowych, w tym roku, na tej stacji nie planujemy – wyjaśnia nam Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
Z nasze korespondencji z PKP PLK wiemy jednak, że w planach są remonty innych torowisk. Chodzi o szyny wykorzystywane obecnie przez przewozy towarowe.
Z kolei nadal nie wiadomo jaki los czeka kamiennogórski dworzec. Pytają nas o to zainteresowani mieszkańcy w mailach. Obiektem zarządza zupełnie inna spółka, czyli PKP SA. Z naszych informacji wynika, że urząd miasta negocjuje z właścicielem warunki przejęcia obiektu.
PG

Czytaj również

#reklama
Zabawa na koniec wakacji (galeria)
VII Święto Mleka i II Święto Przedsiębiorczości Powiatu Kamiennogórskiego ściągnęło tłumy ludzi. Jak zwykle mieszkańcy Kamiennej Góry i okolic wybrali się na kamiennogórski zalew całymi rodzinami.
#AKTUALNOŚCI
0
Olimpia skuteczniejsza w derbach (galeria)
W pierwszej kolejce jeleniogórskiej klasy A los skojarzył pojedynek derbowy Czarnych Przedwojów i rezerw kamiennogórskiej Olimpii. Po 90 minutach ze zwycięstwa 6:2 (2:1) cieszyli się przyjezdni.
#SPORT
0
Olimpia zaprasza
Trener młodzików i trampkarzy Olimpii Kamienna Góra - Adam Nowak zaprasza chętną młodzież z roczników 2003-2006 na zajęcia piłki nożnej na stadion przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze. Najbliższy trening odbędzie się jutro (28 sierpnia) o godzinie 13:30.
#SPORT
1
Tłumy w Miedziance
Sudeckie miasteczko przeżywa prawdziwe oblężenie. Cały weekend w Miedziance koło Janowic Wielkich trwa MiedziankaFest – święto reportażu.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Kolejarz
2017-08-28 22:13
Tereny objęte koszeniem należą nie tylko do PKP PLK, ale także do PKP S.A. Np. teren po zdemontowanych bocznych torach (4,6,10) przy Lidlu jest zarządzany przez PKP S.A. To samo dotyczy torów przy ładowni. W zarządzie "peelki" są tory stacyjne nr 1, 2, 3, 5 oraz 7. Natomiast w obecnej chwili najbardziej pilny jest remont toru stacyjnego nr 3. Jego zamknięcie ze względu na zły stan podkładów jakie miało miejsce jakieś 4 lata temu mści się obecnie przy zwiększonym ruchu towarowym. Przykładowo wczoraj w niedzielę 27.08 pociąg Rail Polska musiał kilka godzin czekać w Sędzisławiu na możliwość przyjazdu (na załadunek) do Kamiennej Góry, ponieważ tor nr 1 był zablokowany przez pociąg spółki PKP Cargo, której pracownicy czekali kilka godzin na "papiery" i możliwość wyjazdu z KG. Gdyby była czynna trójka to Cargo mogłoby sobie czekać na tym torze, a skład Rail Polska w międzyczasie korzystałby z torów nr 1 i 2, aby zrobić oblot i podstawić się na ładownie. Natomiast z punktu widzenia mieszkańców najważniejsze jest uruchomienie codziennych pociągów do Lubawki. Obecnie kończy się remont krawędzi przy torze nr 4 w Sędzisławiu, ale pozostaje jeszcze sprawa srk, aby była możliwość wjazdu/wyjazdu z tego toru do KG i naprawa toru nr 4 w Sędzisławiu. Trzeba ten temat pilotować. Z innej beczki to niedawno zamknięte zostały też schody prowadzące bezpośrednio z PKS-u na kamiennogórski peron. Plan stacji KG można zobaczyć np. na stronie:
https://semaforek.kolej.org.pl/wiki/index.php/Kamienna_G%C3%B3ra

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama