DO GÓRY
#reklama

Weekend na promilach


     
    Udostępnij

Dwóch kierowców wpadło podczas weekendowych kontroli policjantów z Kamiennej Góry.

24 listopada mundurowi patrolowali drogi gminy wiejskiej Kamiennej Góry. Zatrzymali do kontroli 59-letniego kierowcę BMW.
– Podczas badania okazało się, że mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego kierował pojazdem, znajdując się pod wpływem działania alkoholu – wyjaśnia asp. szt. Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy policji.
Mężczyzna miał ponad 0,14 miligrama alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.
Z kolei w niedzielę 25 listopada funkcjonariusze patrolowali drogi gminy Marciszów. W Pustelniku zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Miał braki w oświetleniu pojazdu. W trakcie kontroli okazało się też, że 39-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierował pod wpływem działania alkoholu.
– Miał 0,7 promila w wydychanym powietrzu – informuje rzecznik komendy.
Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Spektakl z Mikołajem
W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na „Władysława i Annabelle – historię pewnego Misia i Lalki” w reżyserii Zuzanny Mukoid. Popołudnie to będzie wyjątkowe, bowiem po spektaklu Mikołaj wręczy dzieciom prezenty przygotowane i opisane przez opiekunów.
#KULTURA
0
O krajobrazie w Sztygarówce
W Kawiarni Sztygarówka przy Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Rafałem Eysymonttem w ramach projektu "Szklany czas - wędrówki krajobrazem".
#KULTURA
0
Wykonały plan minimum (galeria)
Wczoraj młodziczki Sudetów Kamienna Góra rywalizowały w Lubinie z UKPS II Lubin i Echem Twardogóra. Pierwszy mecz padł łupem kamiennogórzanek, które wygrały 2:0, a w drugim uległy po zaciętej walce 0:2 tej drugiej ekipie.
#SPORT
0
Z Sejmiku do Sejmu
Iwona Krawczyk będzie nową posłanką. Radna wojewódzka zdecydowała się na ostatni rok kadencji Sejmu objąć mandat poselski.
#AKTUALNOŚCI
4

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama