DO GÓRY
#reklama

W wojewódzkiej pięćdziesiątce


     
    Udostępnij

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował coroczny ranking liceów i techników. Szkoły z powiatu kamiennogórskiego znalazły się w pięćdziesiątce najlepszych w województwie.

  


Najnowszy ranking liceów w skali kraju wygrało XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie. Najlepsza dolnośląska szkoła ogólnokształcąca, LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, w zestawieniu ogólnopolskim uplasowała się na 2. miejscu. Kamiennogórskie LO przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w rankingu dolnośląskim zajęło 37 miejsce. Pobiły je m.in. 4 szkoły z regionu (II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu - 7. miejsce, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze - 11. miejsce, II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Jeleniej Górze - 23. miejsce i I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wałbrzychu - 30 miejsce). Nasze LO w zestawieniu pobiło m.in. kilka szkół ze Świdnicy, Bolesławca czy Legnicy. Przed rokiem nasze LO w rankingu "Perspektyw" zajeło dopiero 56. miejsce. Awans jest więc spory. Pod uwagę autorzy wzięli 3 czynniki w odpowiednich proporcjach (sukcesy w olimpiadach 30 proc. punktacji, matura - przedmioty obowiązkowe 25 proc., matura - przedmioty dodatkowe 45 proc.).


W rankingu techników znalazł się z kolei kamiennogórski Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. W zestawieniu dolnośląskim szkoła zamyka listę 50. najlepszych szkół dających wykształcenie średnie zawodowe (przed rokiem ZSZiO zajęło 49. miejsce). Wyprzedziło nas 7 innych szkół w regionie (m.in. Technikum Logistyczne w Jaworze - 12. miejsce, Technikum w ZS Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze - 14. miejsce, Technikum Zawodowe 4-letnie w ZSRzA w Jeleniej Górze - 17. miejsce, Technikum w ZS Elektronicznych w Jeleniej Górze - 18. miejsce, Technikum 4-letnie w ZST "Mechanik" w Jeleniej Górze - 29. miejsce - jest tam też jedno z najlepszych techników budowlanych w kraju, Technikum Mechaniczne w PCKZ im. KEN w Jaworze - 38. miejsce oraz Technikum nr 5 w ZS Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu - 41 miejsce). Autorzy rankingu pod uwagę wzięli w przypadku techników 4 czynniki: sukcesy w olimpiadach 20 proc., matura - przedmioty obowiązkowe 25 proc., matura - przedmioty dodatkowe 25 proc, wyniki egzaminów zawodowych 30 proc.


W rankingu ogólnopolskim nasze LO znalazło się poza listą 500 najlepszych liceów. Z kolei technika przy ZSZiO również nie zmieściły się na liście 300 najlepszych szkół w tym profilu. W badaniu "Perspektyw" autorzy wzięli pod lupę łącznie około 1500 najlepszych szkół w kraju.


 


 


RG


 


>> O ubiegłorocznym rankingu TUTAJ  

Czytaj również

#reklama
Reklama
#STAŁE
12
Idziemy z czasem
Na naszych stronach pojawił się nowy, być może dla niektórych tajemniczy kod, składający się z czarno-białych kostek. To tzw. kod QR, inny rodzaj kodu kreskowego, pozwalający urządzeniom mobilnym na szybkie łączenie się z zakodowanym adresem. Nasz QR (z ang. szybka odpowiedź) oczywiście powiązany jest z portalem rti24.pl.
#RÓŻNE
5
Morderczy haracz (sonda)
W Kamiennej Górze przedsiębiorcy muszą płacić miastu prawie tyle samo podatku, co we Wrocławiu.
#AKTUALNOŚCI
10
Numer 2/2015 (735)
Co to był za bal! str. 2Dokładnie za 100 dni napiszą najważniejszy egzamin Morderczy haracz, str. 3 (sonda)W Kamiennej Górze przedsiębiorcy muszą płacić miastu prawie tyle samo co we Wrocławiu Wysoka woda, str. 3Zaledwie 20 cm brakował, by Bóbr przekroczył stan alarmowy Dyskusje o drogach, str. 4Kolejna trasa po remoncie otwarta po cichu Batalia o sprawiedliwość, str. 5Nie ma winnych śmierci kamiennogórzanina Tłumy w Arado, str. 6Lekarze, farmaceuci i przewodnicy opanowali kamiennogórską trasę podziemną Sklep z klimatem, str. 6Nasz plebiscyt Tablica dla kapitana, str. 7W 60. rocznicę śmierci Józefa Sierocińskiego kamiennogórzanie uczcili jego pamięć Zimowe szaleństwo, str. 8Przewodnik po regionie - gdzie na narty, snowboard, łyżwy? Nie dadzą sobie zabrać, str. 9W Miszkowicach walczą o uratowanie młynówki Obwodnica priorytetem, str. 10Samorząd Czarnego Boru przeznaczy kilka milionów złotych na inwestycje Wypadek karetki w Jaczkowie, str. 105 osób rannych po zderzeniu pojazdu pogotowia z audi Gruzowisko w środku wsi, str. 11Przy słodowni nie ma tablicy informacyjnej. Nie wiadomo, kto jest właścicielem i co zamierza tu zrobić Orkiestra grała w powiecie, str. 12-13 (fotorelacja na łamach RTI)Kolejna edycja WOŚP Ferie z kulturą, str. 14Po pierwszym semestrze przyszła pora na odpoczynek Relaks z RTI, str. 15Nasz termometr, Sonda RTI, Zdjęcie tygodnia, Horoskop, Komiks Sport z RTI, str. 16-18Trzydzieści osiem goli, Szczurek za Kapelana, Olimpia już trenuje, Uczcili pamięć, Bez niespodzianek, Faworyt pokonany Do czego jest władza?Felieton redaktora naczelnego    
#WYDANIE RTI
0

Komentarze

do Jakub
2015-01-19 17:25
Wystarczy zajrzeć na stronę z rankingiem http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1995&catid=156&Itemid=334 i sprawdzić, że jest to sukces. W rankingu 50. szkół znajduje się tylko jedno technikum z Wałbrzycha. A tak nawiasem mówiąc - w województwie dolnośląskim jest więcej niż 50 techników.
jakub
2015-01-16 09:26
ZSZiO w Kamiennej Górze znalazł się na 50 miejscu,czyli ostatnim,gratulacje dla dyrekcji,współczuję uczniom.
lucjusz
2015-01-15 21:23
no i tak ma być ; )
Były uczen technikum
2015-01-15 13:46
Kamiennogorskie technikum to najwiekszy syf, nie dosc ze na dolnym slasku, to chyba w calej polsce. Lepiej nie isc nigdzie niz tam, to poprostu strata 4 lat zycia. Z czwartych rocznikow na studia nie idzie nawet 15 osob, jedynie sportowcy ciagna ta szkole do gory. Niedouczona kadra nauczycielska nie radzi sobie z ucznami. W tej szkole nawet jak sie nie chodzi to sie zdaje. Dla nich licza sie tylko pieniedze za uczniow, a nie ich przyszlosc!! Nie polecam tej szkoly nikomu, nawet najgorszemu wrogowi.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama