DO GÓRY
#reklama

W nowej formule


     
    Udostępnij

16 grudnia w Pisarzowicach odbędzie się kolejna już tradycyjna gminna impreza. Tym razem „Wigilijne stoły” będą jednak miały zupełnie inną formułę. Już dziś można zgłaszać się do udziału w konkursach. Termin mija 10 grudnia!

Za radą sołtysów władze gminy oraz dyrekcja ośrodka kultury postanowiły rewolucyjnie zmienić przebieg i charakter imprezy. Nowością będzie to, że kulinarna część imprezy nie będzie prowadzona w formie całkowitej rywalizacji i kiermaszu. Zamiast stoisk sołectw będzie jeden wspólny stół. Każda wieś wylosowała potrawę do przygotowania.
Taki świąteczny „szwedzki stół” nie oznacza jednak, że nie będzie konkursowej części. Sołectwa będą konkurowały o statuetkę Złotego Anioła. Tym razem jury oceniać będzie danie z makiem w roli głównej.
Oprócz tego będą dwa konkursy dla młodzieży i mieszkańców gminy. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny „Moje Boże Narodzenie”. Jego uczestnikami mogą być przedszkolaki oraz uczniowie klas nauczania początkowego (I-III). Prace mogą być wykonane indywidualnie oraz grupowo.
Drugi ma charakter kulinarny. „Młody Mistrz Tradycji” kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat. Przygotowane przez młode pokolenie potrawy będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. Uwaga zgłoszenia tylko do 10 grudnia! Regulamin i szczegóły na stronie internetowej www.cbkkrzeszow.pl.
Dodatkowo podczas „Wigilijnych Stołów” odbędzie się wspólne kolędowanie, będą występy artystyczne i stoiska rzemieślnicze. Początek o godz. 15.00.
RG

Czytaj również

#reklama
12 chętnych na tunele (+ video D11)
Niedawno poznaliśmy chętnych na budowę trasy z Kamiennej Góry do Lubawki. W ubiegłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła oferty cenowe firm zainteresowanych budową odcinka od Bolkowa do Kamiennej Góry. Ciekawą rzecz pokazali też Czesi. Można zobaczyć filmową wizualizację kontynuacji drogi jako D11 u naszych sąsiadów.
#AKTUALNOŚCI
0
Burmistrz grozi (#Okiem radnego)
O ostatniej sesji nie ma w zasadzie co pisać. Nihil novi – jak mawiali starożytni Rzymianie. Przewodniczący dał jak zwykle popis „kulturalnego” prowadzenia obrad, chociaż na początku sesji przepraszał za incydenty z poprzedniej. Dzielnie wspierał go radny B. Wągrowski, który w pewnej chwili z wrodzoną kurtuazją krzyknął do mnie: „Zamknij się!” A stało się to w chwili, w której domagałem się przyznania mi głosu, by odpowiedzieć na insynuacje i groźby pod moim adresem kierowane przez burmistrza.
#AKTUALNOŚCI
4
Berlińskie dzieło Langhansów
Staatsoper Unter den Linden, jedna z trzech berlińskich scen operowych, świętuje 7 grudnia jubileusz 275-lecia. Z obiektem wiążą się biografie kilku kamiennogórzan.
#RÓŻNE
0
Wielki jarmark
III Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubawce odbędzie się już w przyszłą sobotę, 9 grudnia na lubawskim rynku.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama