DO GÓRY
#reklama

Uwaga na oszustów!


     
    Udostępnij

W Kowarach mężczyzna podający się za syna jednej z mieszkanek poprosił o kilka tysięcy złotych. Tego samego dnia w tej miejscowości doszło jeszcze do 3 innych usiłowań wyłudzeń.

5 czerwca mężczyzna podający się za syna zadzwonił do pokrzywdzonej i poprosił o kilka tysięcy złotych w związku z wypadkiem, w którym rzekomo uczestniczył.
– Na szczęście kobieta zorientowała się, że jest próba wyłudzenia pieniędzy i powiadomiła policję – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy jeleniogórskiej komendy.
Działalność oszustów polega na wyłudzaniu pieniędzy od samotnie mieszkających starszych osób. Przestępcy po wybraniu ofiary dzwonią do niej i przedstawiają się jako ktoś z rodziny. Potrafią tak manipulować prowadzoną rozmową, że osoby poszkodowane same dostarczają im niezbędnych informacji. Zmienionym głosem podają się np. za wnuczka, który znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej, finansowej, życiowej i prosi o pomoc.
– Gdy domniemany wnuczek ma się zjawić po pieniądze, dzwoni, że nie może przyjechać z bardzo ważnych powodów, choroba, szpital, wyjazd itd. Mówi, że w zamian przyśle zaufanego kolegę – wyjaśnia rzeczniczka policji.
wsp. policja

Czytaj również

#reklama
Dla dorosłych i dla dzieci
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza w weekend na dwa spektakle. Pierwszy z nich to „DZIEŃ 85” inspirowany opowiadaniem „Stary człowiek i morze”, natomiast drugi to znany i lubiany przez wszystkie dzieci „KOZIOŁEK MATOŁEK”.
#KULTURA
0
Kuracja filmowa w Kinoteatrze Zdrowie
Sokołowsko zaprasza na długi weekend.
#KULTURA
0
Skuteczny lider (galeria)
W niedzielę (11 czerwca) w Przedwojowie miejscowi Czarni podejmowali w pojedynku ligowym ekipę Orła Wojcieszów. Goście nie pozostawili złudzeń, który zespół jest lepszy, wygrywając spokojni 3:0 (2:0). Na dodatek w 65. minucie czerwony kartonik ujrzał Dominik Skorupa.
#SPORT
0
Hip-hop w kopalni
Od 14 do 18 czerwca Wałbrzych stanie się gospodarzem bezprecedensowego wydarzenia. Odbędą się tam europejskie mistrzostwa w tańcu hip-hop, breakdance i electric boogie.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama