DO GÓRY

Uwaga na barszcz!


     
    Udostępnij

Wakacyjne niebezpieczeństw również w Kamiennej Górze.

Mieszkańcy miasta alarmują, że na obrzeżach Kamiennej Góry występuje groźny barszcz Sosnowskiego. Ta pastewna roślina selerowata bywa nazywana „zemstą Stalina”. Jest u nas gatunkiem obcym, inwazyjnym. Soki tej rośliny stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi. Związki w kontakcie ze skórą i w obecności światła słonecznego powodują oparzenia II i III stopnia. Objawy mogą się pojawić dopiero po kilkunastu minutach. Komplikacje po kontakcie z rośliną są często bardzo groźne i utrzymują się wiele lat. Co więcej, mówi się, że barszcz może powodować raka. Internauci ostrzegają, że groźny przybysz z Kaukazu pojawił się np. na ul. Nadrzecznej. Zapytaliśmy w urzędzie miasta, czy służby walczą z tą rośliną. Okazuje się, że w Kamiennej Górze jest nawet kilka ognisk występowania barszczu Sosnowskiego. Urzędnicy zapewnili nas, że większość występuje w miejscach mniej uczęszczanych przez ludzi. Służby zajmują się zwalczaniem barszczu nawet kilka razy w roku. Roślina ta jest bowiem bardzo ciężka do wytępienia.
Red.

Czytaj również

#reklama
Wakacje w Kamiennej Górze
Ruszyły zapisy na tegoroczne wakacyjne zajęcia z Centrum Kultury.
#KULTURA
0
Noc na górze
Jak ciekawie spędzić najkrótszą noc w roku? Partnerstwo wokół Trójgarbu zaprasza na nocny rajd.
#RÓŻNE
2
Zabawa na Wiejskiej (galeria)
Już po raz kolejny kamiennogórzanie witali nadchodzące lato imprezą nad Bobrem.
#AKTUALNOŚCI
0
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy A
W niedzielę,17 czerwca odbędzie się ostatnia kolejka pojedynków w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy A.
#SPORT
0

Komentarze

adrian
2018-06-21 07:37
Najgorsze, że nie wystarczy tego dziadostwa wyciąć, tylko trzeba konsekwentnie przez wiele lat dbać o to, żeby nie wyrosło na nowo, a i tak nasiona mogą nawet po kilku latach wykiełkować...
Mirek
2018-06-18 09:34
Dobrze byłoby aby miasto prowadziło publiczną listę występowania tej rośliny, szczególnie, że ludzie lubią pochodzić po okolicznych górkach.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama