DO GÓRY

Upiór straszy w lesie?


     
    Udostępnij

Zgłosiło się do nas kilku Czytelników przerażonych tym, co spotkało ich podczas grzybobrania w lasach naszego powiatu. Wszyscy zgodnie twierdzą, że spotkali upiorną staruszkę. – Twierdziła, że ma w wózku dziecko, ale to była lalka bez oczu – mówi Tadeusz z Kamiennej Góry. – Z sympatycznej pani szybko zmieniła się w agresywną babę. Mówiła, że mnie znajdzie i nie da spokoju.

Trudno było nam dać wiarę opowieściom Tadeusza. Sądziliśmy, że padł ofiarą jakiegoś żartu znajomych. Jednak gdy identyczne niemal historie zaczęli opowiadać inni nasi Czytelnicy, zainteresowaliśmy się ty tematem.
Nieznajoma zaczęła pokazywać się mieszkańcom naszego powiatu w połowie września.
– Poszliśmy z mężem na grzyby pomiędzy Kamienną a Lubawką. Patrzymy w środku lasu jakaś babcia z takim starodawnym wózkiem dziecięcym – mówi Janina, mieszkanka Kamiennej Góry. – Mówi do nas, że trudno jej się po tych konarach prowadzi wózek z synkiem, a on tu tak dobrze śpi. Poprosiła, żebyśmy pomogli jej wyjść na obrzeża.
Oboje z mężem Waldemarem zrozumieli, że coś jest nie tak. Kobieta była brudna na twarzy, w starym zniszczonym brązowym płaszczu i czarnej sukni. Z pewnością nie mogła być matką noworodka – miała na pewno ponad 80 lat. W wózku jakieś zawiniątko pod niebieskim kocykiem. Małżonkowie sądzili, że ma demencję i zabłądziła w lesie. Chcieli ją zabrać do najbliższej wsi, by dowiedzieć się, gdzie mieszka.
– Waldemar chwycił za wózek. Wydał mu się pusty – opowiada Janina. – Wtedy ta kobieta nagle wyciągnęła spod kocyka lalkę z wydłubanymi oczami. Zaczęła nią machać w naszą stronę, krzyczeć, że chcemy jej dziecko uprowadzić. Groziła, że nas znajdzie i się zemści. Potem z tym wózkiem zaczęła uciekać w las, jak młoda kobieta.
Janina i Waldemar ze strachu też uciekli.

Więcej o tym w aktualnym RTI
EK/ FOTO: Ilustracyjne LK

Czytaj również

#reklama
Piwne święto w Łomnicy (galeria)
Pałac w Łomnicy zaprosił miłośników złotego trunku do wspólnej zabawy. W folwarku bawili się goście z całego Dolnego Śląska oraz z Niemiec.
#RÓŻNE
1
Platforma w budowie
Na Strażniczym Narożu ponad Chełmskiem Śląskim nadleśnictwo zleciło budowę punktu widokowego. Będzie można z niego podziwiać panoramy Lasockiego Grzbietu, Zaworów, Karkonoszy czy Gór Kruczych.
#RÓŻNE
1
Czarowanie dźwiękiem
Wokalno-instrumentalny duet uprzyjemnił niedzielny wieczór kamiennogórzanom. W Sali Witrażowej odbył się kolejny koncert zorganizowany przez Centrum Kultury.
#KULTURA
0
Bez prądu (9-10 października)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Człowiek
2018-10-09 22:12
Jeśli to prawda to najprawdopodobniej ta kobieta jest po prostu chora i potrzebuje pomocy a nie od razu że upiór który straszy. Ludzie demony upiory i inne zjawy występują tylko w filmach i Niektórzy najwidoczniej za dużo się ich na oglądali eh... Trzeba odnaleźć tą starszą kobietę i jej pomóc a nie robić jakieś sensacje żeby przyciągnąć czytelników.
666
2018-10-09 18:38
Widziałem duchy.
Mieszkanka
2018-10-09 08:18
Może poprostu potrzebuje pomocy, jest chora a nie od razu upiorna. Może nie ma kto się nią zająć, pomóc różne choroby dopadają starszych ludzi, reagujmy na to .....
Radek
2018-10-08 22:52
Marysia była lekko w szoku.
Krystyna
2018-10-08 20:52
Ale bajki...
MONI
2018-10-08 20:10
😂😂😂
Bolek
2018-10-08 19:38
O rany, ale głupoty! Kto w to uwierzy!
Babuszka
2018-10-08 14:13
Też ją widziałem. Krąży czasami po sklepach i mamrocze "drożyzna, drożyzna". Niektórzy nazywają ją Babcią Inflacją. W innej wersji pojawia się też niski chłop opatulony w łachmany, ale zamiast dziecka ma martwego kota. Nie wiem co to znaczy. Jakiś zły znak. Może przegrane wybory?
Ggg
2018-10-08 11:58
Czytałam o tej sprawie kilka tygodni temu w Onecie. Że jest taka kobieta która chodzi i była widziana także w okolicach lasu w Wałbrzychu.
Gitara siema
2018-10-08 11:57
Pozdro

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama