DO GÓRY

Unia dała na S3


     
    Udostępnij

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że nowy odcinek drogi ekspresowej S3 do Lubawki powstanie ze wsparciem unijnym.

Przemysław Gorgol, p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Agnieszka Krupa, p.o. zastępcy Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad podpisali 8 października umowę na unijne dofinansowanie projektu „Budowa drogi ekspresowej S3 odc. Legnica – Lubawka”. Projekt zakłada wykonanie odcinka drogi o długości 67 km. Całkowity koszt budowy jest szacowany na prawie 3,961 mld złotych. Dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 wyniesie prawie 1,891 mld złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec maja 2023 r.
Warto podkreślić, że roboty na odcinku S3 od Legnicy do Bolkowa są już na ukończeniu. Zgodnie z zapowiedziami GDDKiA jesienią odcinek ten zostanie oddany do ruchu. Z kolei dla odcinka drogi od Bolkowa do Lubawki – o czym już informowaliśmy na łamach RTI - Dyrekcja wybrała wykonawców robót.
Red.

Czytaj również

#reklama
Dla młodzieży i dorosłych
Najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu to aż dwie propozycje. Pierwsza z nich, adresowana do młodzieży i widzów dorosłych, to spektakl pt. OFELIA I HA, który zostanie zaprezentowany w sobotę (13.10) o godzinie 18:00. Natomiast w niedzielę (14.10) o godzinie 12:30 teatr zaprasza na WROGA w reżyserii Bartosza Kurowskiego.
#KULTURA
0
Porażki na inaugurację (galeria)
W niedzielę młodziczki kamiennogórskich Sudetów (na zdjęciu) wzięły udział w I turnieju ligowym w Nowej Rudzie. Ich rywalkami były zawodniczki gospodarzy - Salos Nowa Ruda i MKS Świdnica. Podopieczne Piotra Lemy przegrały oba spotkania po 0:2. Druga ekipa Salosa miała pauzę.
#SPORT
0
Upiór straszy w lesie?
Zgłosiło się do nas kilku Czytelników przerażonych tym, co spotkało ich podczas grzybobrania w lasach naszego powiatu. Wszyscy zgodnie twierdzą, że spotkali upiorną staruszkę. – Twierdziła, że ma w wózku dziecko, ale to była lalka bez oczu – mówi Tadeusz z Kamiennej Góry. – Z sympatycznej pani szybko zmieniła się w agresywną babę. Mówiła, że mnie znajdzie i nie da spokoju.
#AKTUALNOŚCI
10
Piwne święto w Łomnicy (galeria)
Pałac w Łomnicy zaprosił miłośników złotego trunku do wspólnej zabawy. W folwarku bawili się goście z całego Dolnego Śląska oraz z Niemiec.
#RÓŻNE
1

Komentarze

Asfalt
2018-10-11 18:14
Ale były ze 3 plany na wpięcie W-cha.
Jeden z nich to jakiś gigantyczny wiadukt w St. Bogaczewicach, drugi to co piszesz, trzeci gdzieś pod Kamienną.
Wygrał któryś?
Rtyu
2018-10-10 09:38
Wałbrzych nie będzie wpiety do s3 tak samo jak jelenia Góra bo droga przechodzi przez stare bogaczewice do kamiennej góry. Jedyne co będzie to kapitalny remont drogi z kamiennej do jeleniej natomiast do Wałbrzycha zostanie wyremontowana i poszerzona droga że starych bogarzewic do Świebodzice gdzie połączy się z 35 do Świdnicy...
Bolo
2018-10-09 18:43
A kiedy ruszy budowa?
Co z wpięciem Wałbrzycha w S3?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama