DO GÓRY
#reklama

Umowa podpisana


     
    Udostępnij

Dwie szkoły w gminie Kamienna Góra oraz gminne centrum kultury idą do remontu. Wartość robót opiewa na ponad 3,5 mln zł.

Stosowne dokumenty podpisali 24 lipca przedstawiciele gminy z wójtem na czele oraz reprezentanci wykonawców. Chodzi o kompleksową termomodernizację budynków szkół podstawowych w Szarocinie i Ptaszkowie oraz budynku Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Pisarzowicach.
– Wszystkie te inwestycje realizowane są w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej gminy Kamienna Góra", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego – mówi wójt Patryk Straus.
Samorząd zdobył środki poprzez ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm ze Świebodzic oraz Dębrznika.
– Projekt będzie realizowany w systemie zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że do zadań wykonawcy będzie należało wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wymaganych pozwoleń na prowadzenie robót budowlanych, jak również wykonanie tych robót – dodaje wójt.
W ramach robót planuje się: wykonanie izolacji termicznej budynków (dachów i elewacji) wraz z wymianą pokrycia dachowego, częściową wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę istniejących kotłów węglowych na pompy ciepła wykorzystujące energię odnawialną, modernizacje instalacji centralnego ogrzewania.
Wartość zawartych umów to kwota 3 562 000 zł brutto. Dofinansowanie zewnętrzne jest na poziomie 60 proc. wartości kontraktu.
– Oznacza to, że jest to jeden z największych projektów realizowanych przez gminę Kamienna Góra w obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej – podkreśla Patryk Straus.
Red. wsp Gmina Kamienna Góra

Czytaj również

#reklama
Antyki i trochę muzyki
Już w nadchodzącą sobotę, 29 lipca, na kamiennogórskim rynku znów zagości jarmark staroci i osobliwości. Ponownie impreza będzie połączona z koncertem kapeli Spoko Spoko.
#KULTURA
1
Sukces paraolimpijki z Lubawki (video)
Pochodząca z Lubawki Lucyna Kornobys na londyńskich Mistrzostwach Świata zdobyła 2 medale.
#AKTUALNOŚCI
1
Wspólnoty z dofinansowaniem
Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej powiadomiła o przyznaniu dotacji na kompleksową modernizację energetyczną budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Na liście znalazły się adresy z Kamiennej Góry.
#AKTUALNOŚCI
6
Wielka podróż krasnali
Pod takim hasłem już w najbliższą sobotę, 29 lipca, w Gorzeszowie odbędzie się jubileuszowy XV Zlot Krasnali. Będzie mnóstwo atrakcji!
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama