DO GÓRY

Umowa na S3 podpisana!


     
    Udostępnij

Ten akt na pewno rozwiewa wątpliwości sceptyków odnośnie jednej z najważniejszych inwestycji w regionie. Podczas konferencji w Sadach w obecności samorządowców i parlamentarzystów wykonawcy podpisali umowę na budowę dwóch ostatnich odcinków „ekspresówki” do granicy.

W dużej mierze ta droga będzie przebiegać przez powiat kamiennogórski. Końcowy odcinek drogi po stronie czeskiej połączy się z autostradą D11. Trasę pomiędzy węzłami Bolków i Kamienna Góra Północ zaprojektuje i zbuduje konsorcjum firm: PORR z Warszawy i PORR Bau z Wiednia. Koszt budowy to ponad 1,5 mld zł. Wysoką cenę powoduje potrzeba budowy dwóch tuneli, w tym rekordowej długości w okolicy Starych Bogaczowic. Planowane oddanie do ruchu nastąpi w pierwszej połowie 2023 roku. Z deklaracji wynika, że wcześniej, bo już w drugiej połowie 2021 roku, kierowcy skorzystają z przygranicznego odcinka, od węzła Kamienna Góra Północ do węzła Lubawka. To trasa o długości ok. 15,3 km. Jej projekt i budowę zrealizuje konsorcjum: Mosty Łódź i Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Torunia za prawie 880 mln zł.
S3 w naszym regionie to spore wyznanie. Oprócz dwóch tuneli zbudowanych zostanie sześć mostów, 23 wiadukty nad i w ciągu drogi ekspresowej, 34 przejścia dla zwierząt i inne elementy ochrony środowiska m.in. ekrany akustyczne, ogrodzenie czy przepusty. Warto również przypomnieć, że budowa drogi ekspresowej S3 pomiędzy Legnicą a granicą państwa w Lubawce jest współfinansowana przez Unię Europejską. Całkowita projektu to 3,96 mld zł, z czego dofinansowanie wynosi 1,89 mld zł.
Red. foto: DUW

Czytaj również

#reklama
Muzyka w schroniskach
Dwie turystyczne atrakcje wielbicieli wędrówek po Ziemi Wałbrzyskiej zapraszają w najbliższą sobotę na spotkanie z muzyką na żywo.
#KULTURA
0
Tragedia na DK5
Nad ranem w niedzielę 14 października na drodze krajowej nr 5, tuż przed granicą polsko-czeską, doszło do dramatycznego zdarzenia. Kierowca skody octavii zginął po uderzeniu samochodem w drzewo. Pasażer, z którym podróżował, trafił do szpitala. Służby ustalają przyczynę wypadku.
#AKTUALNOŚCI
0
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#RÓŻNE
0
Wyszarpany remis
W niedzielę w Łomnicy w potyczce derbowej spotkali się zawodnicy miejscowego KS-u oraz Orła Mysłakowice. Do 85. minuty gospodarze prowadzili spokojnie 2:0, jednak zabójcze ostatnie 5. minut mieli przyjezdni. Po 90 minutach był tylko remis 2:2.
#SPORT
0

Komentarze

Arek
2018-10-18 12:43
Brawo rząd!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama