DO GÓRY

Uciekał przed policją: był pod wpływem narkotyków i bez uprawnień do kierowania!


     
    Udostępnij

25-letni mieszkaniec gminy Czarny Bór ostatecznie zakończył swoją przygodę z jazdą... w środku lasu. Podczas legitymowania okazało się, że nie posiadał prawa jazdy oraz kierował samochodem pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło 14 stycznia, około godziny 9:30. Funkcjonariusze ruchu drogowego na ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach zauważyli jadący bez przedniej tablicy rejestracyjnej samochód marki Skoda. Niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do pojazdu i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ten gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Ruszył pościg. Patrolowi „drogówki” wsparcia udzielili policjanci z Boguszowa-Gorc oraz Wałbrzycha. Mężczyzna uciekał ulicą Kosynierów w kierunku Czarnego Boru. Jego podróż ostatecznie zakończyła się w środku lasu. – Przez nadmierną prędkość zjechał z drogi, taranując drzewa – wyjaśnia sierż. szt. Marcin Świeży, p.o. oficera prasowego KMP w Wałbrzychu. – Uciekinier został zatrzymany po pościgu pieszym przez boguszowskich policjantów.

25-letni mieszkaniec Czarnego Boru w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Poszerzone źrenice i bełkotliwa mowa wskazywały, że może być także pod wpływem narkotyków.
– Badanie testerem potwierdziło w jego organizmie obecność środków odurzających i psychotropowych, natomiast alkomatem nie wskazało alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje rzecznik wałbrzyskiej komendy.
Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego polecenia, jazdę bez uprawnień i pod wpływem narkotyków oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
– Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna – mówi sierż. szt. Marcin Świeży.
Red. wsp. KMP Wałbrzych/ zdjęcia operacyjne policji

Czytaj również

#reklama
Podejrzany o handel narkotykami
Funkcjonariusze kamiennogórskiej policji zatrzymali 22-letniego mężczyznę, mieszkańca jednego z osiedli w Kamiennej Górze. W jego mieszkaniu znaleźli narkotyki: marihuanę i metamfetaminę.
#AKTUALNOŚCI
1
W Góry Sowie
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na 45. Rajd Zimowy. To cykl wypraw na 4 trasach. Druga wycieczka odbędzie się w sobotę 3 lutego.
#RÓŻNE
0
Sprawdź promile
W budynku Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w poczekalni dostępne jest dla mieszkańców powiatu i nie tylko urządzenie do nieodpłatnego pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.
#RÓŻNE
0
Prokurator umorzył
Kamiennogórska prokuratura umorzyła wszczęte pół roku temu postępowanie w sprawie wyrządzenia szkód w majątku Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze. – Nie ma podstaw, by postawić w tej sprawie zarzuty poprzedniemu zarządowi spółki – mówi prokurator Artur Idzi, szef Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

ja
2018-01-16 15:11
Poszerzone źrenice mam 24 h na dobę, bo mam wadę wzroku i mam prawo jazdy.
Ja
2018-01-15 22:12
Te powiększone źrenice sobie darujcie. Rutynowe badanie...
benk
2018-01-15 19:41
W stolicy polskiej trzeźwości wszystko jest możliwe.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama