DO GÓRY

Tragedia na DK5


     
    Udostępnij

Nad ranem w niedzielę 14 października na drodze krajowej nr 5, tuż przed granicą polsko-czeską, doszło do dramatycznego zdarzenia. Kierowca skody octavii zginął po uderzeniu samochodem w drzewo. Pasażer, z którym podróżował, trafił do szpitala. Służby ustalają przyczynę wypadku.

Do zdarzenia doszło około godziny 5.00. Jadąca od strony miasta w kierunku przejścia granicznego skoda octavia uderzyła w przydrożne drzewo. Samochód odbił się od niego i uderzył bokiem w kolejne. Auto prowadził 24-letni mieszkaniec Lubawki. Tego dnia podróżował z kolegą z miasta, także 24-latkiem.
– Badamy okoliczności tej sprawy wspólnie z prokuraturą – mówi asp. szt. Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy KPP w Kamiennej Górze. – Pobrane do badań materiały wykażą, czy kierowca był trzeźwy.
Kilka minut po zderzeniu skody z drzewami na miejsce nadjechali pierwsi świadkowie. To oni wezwali pogotowie i policję. Wśród obecnych na miejscu zdarzenia był mieszkający w pobliżu zawodowy strażak z Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze. Wspólnie z innymi świadkami błyskawicznie przystąpili do ratowania uwięzionych w aucie mężczyzn. Pasażer po wyłamaniu siedzenia zdołał wydostać się z wraku o własnych siłach. Kierowca nie dawał oznak życia. Miał niewyczuwalne tętno. Strażak podjął reanimację. W jej prowadzeniu pomagali mu najpierw świadkowie, potem przybyli na miejsce policjanci – st. sierż Łukasz Zieleń i st. sierż. Marcin Łabendowicz, a w końcu pogotowie.

Więcej o tym w aktualnym RTI - już w kioskach
EK/FOTO: Materiały operacyjne policji

Czytaj również

#reklama
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#RÓŻNE
0
Wyszarpany remis
W niedzielę w Łomnicy w potyczce derbowej spotkali się zawodnicy miejscowego KS-u oraz Orła Mysłakowice. Do 85. minuty gospodarze prowadzili spokojnie 2:0, jednak zabójcze ostatnie 5. minut mieli przyjezdni. Po 90 minutach był tylko remis 2:2.
#SPORT
0
Ostatni w sezonie
Kamiennogórski oddział PTTK zaprasza na kolejną, niestety już ostatnią w tym sezonie wycieczkę w ramach cyklu rajdów krajoznawczych Poznajemy Góry.
#RÓŻNE
0
Kino w Krzeszowie zaprasza
Kino za Rogiem zaprasza na seanse.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama