DO GÓRY
#reklama

Terroryzm czy żart?


     
    Udostępnij

27-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc został zatrzymany przez policjantów w Wałbrzychu oraz funkcjonariuszy komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Mężczyzna opublikował na jednym z popularnych portali krótki film ukazujący możliwy atak terrorystyczny wymierzony w wałbrzyszan!

– Boguszowianin podczas zatrzymania oświadczył, że chciał jedynie sprawdzić reakcję lokalnej społeczności, a sam materiał miał być głupim żartem – mówi sierż. szt. Marcin Świeży z wałbrzyskiej komendy.
Film do internetu trafił w godzinach wieczornych 31 stycznia tego roku. Zaalarmowani o zaistniałym zdarzeniu policjanci niezwłocznie rozpoczęli pracę nad ustaleniem, kto wykonał i udostępnił materiał. Do działań włączyli się także funkcjonariusze do walki z cyberprzestępczością z Wrocławia. Po kilku godzinach mundurowi wytypowali potencjalnego sprawcę. 1 lutego zatrzymali zaskoczonego 27-latka.
– Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli laptopa, telefony komórkowe oraz router, które mogły posłużyć do umieszczenia filmu w internecie – dodaje rzecznik policji w Wałbrzychu.
Mieszkaniec Boguszowa-Gorc odpowie za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji policji oraz zakłócenie pracy wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje.
– Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych – dodaje sierż. szt. Marcin Świeży.
Wsp. KMP Wałbrzych (zdjęcia operacyjne policji)

Czytaj również

#reklama
Awantura o kasę
Radny za złotówkę!
#AKTUALNOŚCI
1
Gwiazda zza Oceanu
Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na kolejny wyjątkowy koncert. W środę 7 lutego publiczność oczaruje Christina Martin. To piosenkarka z Kanady, która porusza się na granicy gatunków takich jak folk, pop, country i rock. Spotkanie z jej twórczością odbędzie się w Sali Witrażowej.
#KULTURA
0
Ruski, czyli czyj?
Kolejny obszar w naszej okolicy wzbudza kontrowersje.
#RÓŻNE
9
Stropy się sypią
Czy miasto straci dofinansowanie na remont Centrum Kultury?
#AKTUALNOŚCI
6

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama