DO GÓRY
#reklama

Tajemnicza katastrofa


     
    Udostępnij

Odtajniony dokument CIA wywołał lawinę spekulacji.

Czy władze PRL zamiotły pod dywan wielki wypadek kolejowy na naszym terenie? Tą śmiałą tezą, niczym nowym złotym pociągiem, żyją fora internetowe. Wszystko za sprawą enigmatycznego, ale prawdziwego dokumentu, który na swojej stronie opublikowała amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza, czyli CIA. Wynika z niego, że pod Wałbrzychem doszło do katastrofy, w której zginęło, bagatela, 120 osób! Informator portalu walbrzych.dlawas.info twierdzi, że byli to pasażerowie składów z Lubawki i Kamiennej Góry.
Trwają poszukiwania świadków czy osób, które posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące tajemniczych wydarzeń z 1954 roku. Na fali sensacji powstał już nawet artykuł na polskiej Wikipedii na ten temat, który po kilku dniach... tajemniczo zniknął. Czyżby dalsze zacieranie śladów?
– Jestem przekonana, że do tej katastrofy doszło. Być może agent, który sporządzał raport, przekręcił liczbę ofiar, ale nie wierzę, by mógł wszystko zmyślić – mówi Elżbieta Węgrzyn, redaktor naczelna portalu z Wałbrzycha, która nagłośniła sprawę.
Dokument CIA został sporządzony 12 kwietnia 1954 roku. Opisuje wydarzenie, do którego miało dojść w pobliżu Wałbrzycha 5 marca tego samego roku. Raport pozostawał przez dziesięciolecia tajny. Został ujawniony jakiś czas temu, ale dopiero teraz wywołał większe zainteresowanie. Nie dziwnego, skoro agent USA pisze w nim, że w katastrofie kolejowej zginęło aż 120 osób! Choć trudno w to uwierzyć, wszystko wskazuje na to, że ówczesny rząd komunistyczny zamiótł całą sprawę pod dywan.

Więcej w najnowszym numerze RTI – już w kioskach!
RG

Czytaj również

#reklama
Bez prądu (23 października)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Serial z przetargami
Dla wielu osób nie będzie to chyba zaskoczeniem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad znów wydłużyła termin składania ofert na zaprojektowanie i wykonanie S3 na terenie powiatu kamiennogórskiego.
#AKTUALNOŚCI
0
Dwa lata ukrywał się przed sądami i prokuraturami
27-letni mieszkaniec Czarnego Boru był poszukiwany przez sądy z Wałbrzycha i Zielonej Góry oraz prokuratury z Legnicy i Kamiennej Góry. Udało się go złapać w Kamiennej Górze.
#AKTUALNOŚCI
1
Idzie zima, a węgla nie ma (+ sonda RTI)
– Tak źle jak teraz, nie było nigdy – mówi Renata Płońska, szefowa firmy Rupex2, od 20 lat autoryzowanego sprzedawcy węgla w naszym regionie. – Zwykle na składzie mieliśmy 2-3 tysiące ton, teraz od wielu miesięcy ledwie 400.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

zxy
2017-10-26 19:47
http://walbrzych.dlawas.info/historia/cia-120-ofiar-katastrofy-kolejowej-pod-walbrzychem/cid,13169,a
i nic nie ma na temat że byli to pasażerowie składów z Lubawki i Kamiennej Góry.
RR
2017-10-22 21:35
CIA też o tym napisze :-)
Czytelnik
2017-10-21 14:02
Pasażerowie z Kamiennej Góry i Lubawki na pewno już nie pojadą pociągiem do Krzeszowa. PKP SA ogłosiły przetarg na fizyczną likwidację linii kolejowej nr 330 Kamienna Góry. https://pkpsa.com.pl/pkpsa/przetargi/przetarg/przetarg.html?id=14535

Z materiałów przetargowych można się dowiedzieć, że do odzyskania jest około 930 ton złomu żelaza.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama