DO GÓRY
#reklama

Tablica dla profesora (galeria)


     
    Udostępnij

Od czwartku w Kamiennej Górze gości delegacja z USA. To potomkowie właścicieli dawnych zakładów tkackich, ale też najbliższa rodzina słynnego kamiennogórzanina, Viktora Hamburgera. W sobotę w Powiatowym Centrum Edukacji odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy na cześć naukowca.

Czytelnia przy naukowej bibliotece nosi teraz imię Viktora Hamburgera. To nie przypadek, bowiem słynny niemiecko-amerykański uznany profesor biologii urodził się w domu, w którym swoją siedzibę ma obecnie Powiatowe Centrum Edukacji w Kamiennej Górze. Odsłonięcia tablicy dokonała córka prof. Hamburgera, prof. Doris Sloan z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Obecnie 87-letnia geolog zabrała w podróż sentymentalną swoją córkę oraz praprawnuka. Profesor Sloan ze wzruszeniem wspominała, że ostatni raz dom rodzinny swojego ojca i dziadków odwiedziła w latach 30. ubiegłego wieku. W piątek 7 października nastąpił jej historyczny powrót po ponad 80 latach do domu jej ojca. Goście z USA odwiedzili też ratusz oraz Muzeum Tkactwa. Przekazali pamiątki związane z Kamienną Górą.
Red.
#reklama
Czy wakacje w regionie uważasz za udane?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Zarośnięte groby
– Serce się kraje, kiedy się na to patrzy – skarży się nasza Czytelniczka, która odwiedziła w weekend groby bliskich w Kamiennej Górze. – Zarośnięte aleje, wybujały żywopłot, bałagan.
#AKTUALNOŚCI
9
50 lat poradni (galeria)
W piątek 6 października odbyła się uroczystość połączona z konferencją naukową z okazji jubileuszu pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kamiennej Górze. W sali obrad starostwa powiatowego zjawili się ważni goście. Udział wzięła m.in. wiceminister Marzena Machałek, wicemarszałek Iwona Krawczyk. Była też delegacja z USA.
#AKTUALNOŚCI
0
Wieczór z Gershwinem
W piątek stowarzyszenie Ars Longa (v.b) z Kamiennej Góry zabrało gości kamiennogórskiego Lotosu w muzyczną podróż za Ocean.
#KULTURA
0
Woda z dodatkami
Od co najmniej trzech miesięcy z kranów w Marciszowie leci brudna woda. Nie dotyczy to całej wsi, ale mieszkańców ulicy Spółdzielczej. – Nie da się tego pić, bo po zagotowaniu wytrąca się rdzawy osad. Białe ubrania po praniu są brudne od żółtych plam – mówią mieszkanki ulicy Spółdzielczej.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama