DO GÓRY
#reklama

Szynobus już w nadchodzący weekend! (rozkłady) (KOREKTA)


     
    Udostępnij

Do Kamiennej Góry i Lubawki już w nadchodzący weekend wracają Koleje Dolnośląskie. Od razu na pięć dni z rzędu. Szynobus będzie kursował codziennie przez majowy długi weekend.

Na dworcach pojawiły się już rozkłady jazdy. Tradycyjnie na torach pojawią się trzy pary kursów (tam i z powrotem rano, popołudniu i wieczorem) w kierunku Jeleniej Góry i Trutnova. Warto dodać, że dzięki odpowiednim przesiadkom, dzięki połączeniu, będzie się można też dostać do Wrocławia (z Sędzisławia np. wyjazd z Kamiennej Góry o godz. 15.25, przesiadka o godz. 16.00, dojazd do Wrocławia o 17.47 lub wyjazd o 20.04, przesiadka o 20.45, dojazd o 22.21) czy do Skalnego Miasta (z Trutnowa). Rozpiska ważna jest do 10 czerwca.

Szczegóły na rozkładzie.

»ROZKŁAD KD D26

UWAGA:
KOREKTA ROZKŁADU od 11 czerwca:
»Korekta rozkładu KD Jelenia Góra - Trutnov (11 VI - 2 IX)

RG

Czytaj również

#reklama
Muzyczne talenty (galeria)
W sobotę w kamiennogórskim Centrum Kultury odbył się przegląd Społecznych Ognisk Muzycznych. Zaprezentowali się młodzi muzycy, którzy ćwiczą m.in. w Kamiennej Górze.
#KULTURA
2
Hit dla gospodarzy (galeria)
W niedzielę w pojedynku jeleniogórskiej klasy B spotkały się dwie czołowe zespoły – Kwarc i Amfibolit Leszczyniec. Miejscowi wykorzystali błędy bramkarza gości i wygrali 4:2 (1:0).
#SPORT
7
Udany turniej (galeria)
Wczoraj przez cały dzień w sali gimnastycznej ZSZiO w Kamiennej Górze odbyła się Dolnośląska Liga Karate Shinkyokushin. W imprezie udział wzięło prawie 240 zawodników od lat 6 do 18 z 14 klubów z Polski i Czech.
#SPORT
0
Nagrywają płytę
Zespół Liminis, czyli harcerki z Hufca ZHP Kamienna Góra, podjął kolejny ambitny projekt. Rozmiłowane w piosence turystycznej i poezji śpiewanej instruktorki postanowiły nagrać krążek ze swoimi piosenkami. Wsparcia szukają za pośrednictwem platformy crowdfundingowej. Jeszcze przez dwa miesiące można zasilić ich konto przelewem.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Kolejarz
2017-04-24 18:15
Nie ma się co dziwić, że Koleje Dolnośląskie olewają Kamienną Górę, skoro brak jest jakiejkolwiek inicjatywy ze strony lokalnych samorządów. Inne samorządy z Dolnego Śląska wręcz dobijają się do UMWD i KD o kolej i chętnie uczestniczą w różnych inicjatywach, które wspólnie promują zarówno poszczególne miejscowości oraz związana z nimi komunikacje kolejową. Do tego nie trzeba wcale wielkich pieniędzy wystarczą głównie dobre chęci i motywacja do działania. Np. dlaczego Gmina Miejska Kamienna Góra nie wykorzystuje faktu uruchomienia połączeń kolejowych do wspólnego promowania np. Podziemi Arado czy też innych atrakcji jakie są organizowane w mieście? Przecież możliwa byłaby współpraca pomiędzy gminą i Kolejami Dolnośląskimi, gdzie obie jednostki wzajemnie by się promowały. Przykładowo KD promowałoby atrakcje Kamiennej Góry w swoich ulotkach i na fb, a Kamienna Góra połączenia kolejowe na stronie internetowej, plakatach czy informacji miejskiej. Zwłaszcza, że rozkład jazdy jest idealny pod takie jednodniowe wycieczki do KG czy Lubawki (Góry Krucze). Można rano przyjechać i wrócić z powrotem do Jeleniej Góry czy też Wrocławia, popołudniu bądź wieczorem. Można zabrać rower i pojeździć po powiecie kamiennogórskim korzystając z licznych tras jakich chyba nie znają miejscowi dla których budowa ścieżki rowerowej po linii kolejowej nr 330 to "podstawa rozwoju turystyki" w powiecie. Możliwości jest sporo, ale trzeba do tego chęci.
Czytelnik
2017-04-24 12:46
Niestety ponownie pojawiły się błędy na rozkładach jazdy pociągów. Ponownie, bo taka sytuacja ma miejsce co roku już od kilku lat! Wystarczy spojrzeć na rozkład dla pociągu 25403 - odjazd z Kralovca następuje o godz. 13:06, po czym ten sam pociąg ma odjazd z odległych o zaledwie 3 kilometry Bernartic o godz. 13:43! Jeszcze więcej rażących błędów widać porównując rozkłady jazdy zamieszczone na stronach przewoźników KD, GWTR i w internetowej wyszukiwarce połączeń kolejowych z rozkładami zarządcy infrastruktury PKP PLK - tymi które wiszą na stacjach jak i tymi internetowymi.

Pociągi ruszają już za 5 dni, a na profilu facebookowym Kolei Dolnośląskich podobnie jak na ich oficjalnej stronie nadal panuje cisza w tej sprawie... Jak co roku, konsekwentnie odwalają ten sam numer z brakiem jakiejkolwiek reklamy (czyżby celowe działanie?). Jakby tego było mało na kieszonkowych rozkładach jazdy tego połączenia nawet nie raczyli dać jakiegoś zdjęcia stricte związanego z tymi pociągami tylko dali jakieś przypadkowe z pociągiem jadącym do Żar... Zaś o ulotce reklamowej "sezonowców" to można co najwyżej pomarzyć. Co najciekawsze wciąż przypominają na swoim Facebooku o powodzi, która miała miejsce 20 lat temu, a słowem nawet nie wspomną o międzynarodowych pociągach, które zaraz mają uruchomić... Co to w ogóle ma wspólnego z KD, które wtedy jeszcze nawet nie istniały?!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama